Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wegan, wegetarian: zastanawiałem się kiedyś nad tym, czy jeżeli macie np. psa lub kota. To czy wy też dajecie mu wegańskie, czy tam wegetariańskie jedzenie niepochodzące od zwierząt?

Zastanawiało mnie to ostatnio, ponieważ chyba takie zwierzęta ciężko zmusić do tego, żeby nie jadły mięsa (o ile to nie jest szkodliwe dla nich). Tylko z drugiej strony jeżeli takie osoby karmią swoje pupile jakimiś tam karmami (które swoją drogą pochodzą od chamskich wytwórni mięsnych), to czy to nie jest hipokryzja?

Jak to wygląda? Jestem bardzo ciekawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #zwierzaczki #weganizm #wegetarianizm #truestory
  • 69
@desensitization: ja jestem wystarczająco douczony, żeby wiedzieć, że zwierzęta nie wyewoluowały do przyswajania przetworzonej żywności. Ale pewnie twoja pani doktor Sumlińska jest tak nowoczesna, że jej teoria ewolucji niestraszna.
Nie uważam żeby było ważniejsze. Nawet nie zamierzam wchodzić na temat wagi czyjegoś życia ponad inne. W niektórych kulturach wręcz zwierzęta, których mięso jest spożywane są stawiane wyżej nad domowymi i ludzie składają im podziękowania. Pewnie napiszesz, że co z tego skoro wciąż zostają zabijane? No nic. Tak działa łańcuch pokarmowy i próba zmuszenia kogoś do jego przerwania jest pozbawiona sensu. I co z tego, skoro można sobie pozwolić już dzisiaj na
@harpiowata: to, że zje co mu się poda nie robi z niego wszystkożercy, pies wyewoluował z wilka, ma podstawowe cechy drapieżnika kły oczy z przodu głowy brak możliwości poruszania szczęką na boki. Nieudomowionego psa traktuje się w tej samej kategorii co wilka. To, ze pies je wszystko co mu się podstawi to wina człowieka.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@desensitization: o kurde stary nie wiem, Twój pies waży 333kg? strasznie dużo ¯\_(ツ)_/¯
współczuję psom, których właściciele robią z nich kubły na śmieci. ale ludzie w ogóle maja tendencję do robienia z samych siebie kubłów na śmieci, więc czego tu oczekiwać..

@matra: ale o czym ty #!$%@?. Ja psa karmię głównie karmą z ryb/kurczaka/owieczek z dodatkiem warzyw, zależy czy mu się już przeje. Ten makaron z twarogiem czy gotowane ziemniory z jajkami to tylko urozmaicenie. Dalej podtrzymuję zdanie, że nie ma w tym nic złego i mam na to opinie weterynarzy.
@matra: nie wiem w czym #!$%@? problem i po co takie kombinowanie, kiedy na rynku jest tyle profesjonalnej, zbilansowanej karmy, że można by całą Afrykę tym wykarmić. Ale nie, ja muszę być oryginalny, inny. Mój jamnik będzie ćwiczył kalistenikę i #!$%@?ł jarmuż oraz chodził do behawiorysty.
< jesteś ciekawy o temacie weganizmu itd., masz dylemat życiowy
< zaczyna się kulturalna dyskusja, dowiadujesz się wszystkiego co chciałeś
< zaczyna się gównoburza między mięsomirkami, a wegomirkami
< zastanawiasz się co właśnie zrobiłeś, i stwierdzasz, że jesteś w pełni usatysfakcjonowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko z drugiej strony jeżeli takie osoby karmią swoje pupile jakimiś tam karmami (które swoją drogą pochodzą od chamskich wytwórni mięsnych), to czy to nie jest hipokryzja?


@QuikJ: Z tego, co wiem, psa można utrzymać w dobrym zdrowiu na diecie bezmięsnej, a kotów już nie bardzo. Nie jestem weterynarzem, ale jeśli rzeczywiście tak jest, to karmienie psa mięsem może być nieco hipokryzją.

Przede wszystkim jednak trzeba rozpatrywać dostępne alternatywy, a nie
@desensitization: co #!$%@?ę? co ty #!$%@? - jakie #!$%@? 10kg mięsa dziennie? z dupy ironia.
a taką opinię mam w głębokim poważaniu, zwłaszcza że weterynarze zazwyczaj #!$%@? się znają na psiej diecie.

@noitakto: #!$%@? Ci do tego co je mój pies? Poza tym zbilansowana karma może być dobra, ale wciąż nie jest tak dobra jak naturalna nieprzetworzona żywność - ogarniasz?

No to powodzenia, karm psa jedynie mięsem i zobaczymy co
@matra: nie wiem w czym #!$%@? problem i po co takie kombinowanie, kiedy na rynku jest tyle profesjonalnej, zbilansowanej karmy, że można by całą Afrykę tym wykarmić.


@noitakto: tu nie chodzi o bycie oryginalnym, tylko o to, że niektórym psom się nudzi żarcie tego samego do usranej śmierci. UWAGA NIESPODZIANKA - TAK SAMO JAK LUDZIOM. To, że niektórzy chcą im dietę trochę urozmaicić to win-win situation dla obu stron.
@QuikJ Ogólnie psy są wszystkożerne tak jak ludzie więc mogą być spokojnie na diecie wegetariańskiej. Ogólnie czym wegetarianin karmi swoje zwierzętach to zależy od dawnej osoby, jedne mają jedne poglądy a inne osoby inne.