Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wegan, wegetarian: zastanawiałem się kiedyś nad tym, czy jeżeli macie np. psa lub kota. To czy wy też dajecie mu wegańskie, czy tam wegetariańskie jedzenie niepochodzące od zwierząt?

Zastanawiało mnie to ostatnio, ponieważ chyba takie zwierzęta ciężko zmusić do tego, żeby nie jadły mięsa (o ile to nie jest szkodliwe dla nich). Tylko z drugiej strony jeżeli takie osoby karmią swoje pupile jakimiś tam karmami (które swoją drogą pochodzą od chamskich wytwórni mięsnych), to czy to nie jest hipokryzja?

Jak to wygląda? Jestem bardzo ciekawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #zwierzaczki #weganizm #wegetarianizm #truestory
  • 69
@harpiowata: bo nie mam o nich zielonego pojęcia, nie jestem ornitologiem tylko interesują mnie ciekawe zwierzęta, ale czystą dedukcją można wywnioskować, ze skoro sęp zjada głównie wnętrzności padłych zwierząt w tym żołądek i inne części układu pokarmowego to zjada tez to co np. taka krówka czy bawół zjadł. :)
, czy jeżeli macie np. psa lub kota. To czy wy też dajecie mu wegańskie, czy tam wegetariańskie jedzenie niepochodzące od zwierząt?


@QuikJ: W takiej sytuacji lepiej zrezygnować z posiadania zwierzęcia, jeśli jest ono mięsożerne i nie da się tego mięsa wyeliminować z diety pupila bez szkody zdrowotnej dla niego.
bądź dobrym człowiekiem i obdaruj psiaka ze schroniska domem, a później katuj go dietą, na której musi być pod nadzorem weterynarza żeby nie zdechł, bo jesteś wegezjebem XD


@dan3k: bądź dobrym człowiekiem i obdaruj psiaka że schroniska domem, a później finansuj katowanie kilku kur, świń i in. rocznie, bo nie chce ci się ogarnąć, jak utrzymać psa w dobrym zdrowiu bez kupowania ich zmielonych ciał.
Bez wołania kogokolwiek jeszcze wrzucę artykuł z Nature w temacie:

https://www.nature.com/articles/nature11837

I bardziej przystępna wersja tutaj: https://www.nature.com/news/dog-s-dinner-was-key-to-domestication-1.12280

Nevertheless, the study adds to evidence that dogs should not eat the same food as wolves, says Wayne, who points out that dog food is rich in carbohydrates and low in protein compared with plain meat. “Every day I get an email from a dog owner who asks, should they feed their dog like a
@QuikJ: Wyjaśniam :)
A) Pies na diecie wege spoko, da radę, są suple.
Psy są i tak względnie wszystkożerne. Prawidłowa dieta: 30-50% kcal pochodzi z produktów pochodzenia zwierzęcego.

B) Kot na diecie bezmięsnej? NI C*UJA!
Kot to drapieżnik. Prawidłowa dieta: >90% kcal pochodzi z produktów pochodzenia zwierzęcego.