Wpis z mikrobloga

  • 2
Jak to jest z tym Revolutem? Płaciłem dzisiaj w sklepie w Polsce kartą fizyczną Revoluta i zamiast pobrać mi kasę w złotówkach pobrało mi w funtach i przewalutowało na złotówki, przez co zapłaciłem więcej niż na paragonie. W funtach nie miałem żadnych środków, wszystko w złotówkach. Myślałem, że Revolut sam sprawdza walutę przy płatności i pobiera to po przewalutowaniu (w tym wypadku powinien pobrać złotówki).
#revolut
  • 19
  • Odpowiedz
@blantek: Przystawił kartę, rachunek w pln, sprzedawca dostał na terminal

obciążyć w walucie karty?

obciążyć w walucie zakupu

zadecydował za klienta nie pytając go w jakiej walucie obciążyć i tyle.
  • Odpowiedz
@kuba_n ja ostatnio płaciłem w biedrze (bo musialem pierwsza płatność z użyciem pinu) i po włożeniu karty na terminalu byla kwota w 3 walutach. Z tego co pamiętam to PLN, EUR i FUNTY właśnie. Odpowiednim przyciskiem wybierasz walutę w której chcesz płacić. Dodam ze na karcie też miałem złotówki. Mam nadzieję że pomogłem ;)
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: to sie zgadza. ale pozniej jak piszesz to sprzedawca jest pytany o walute. otoz nie. to klient jest pytany. a moze jeszcze OP pin dyktowal sprzedawcy zeby na pewno nie zobaczyc co sie dzieje na ekranie? :P
  • Odpowiedz
@blantek: Terminali jest over9000 modeli.
U siebie w żabce mam terminal z ogonem. Terminal ma sprzedawca z pinpadem, a dla klienta na kablu jest wystawiony czytnik paypass/paywave z wyświetlaczem.

Kupuje
Sprzedawca nabija kwote
Sprawdzam kwote, jest w pln.
Po zbliżeniu karty sprzedawca dostaje zapytanie o DCC.
Pierwszy raz to widzi na oczy: Nic nie mówi klientowi/decyduje za niego/odruchowo klika to co zawsze czyli zielony.
Poszło po DCC.

Tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: a czytnik nie jest wyposazony w klawiature i ekran? jesli przekroczysz 50pln to tam powinno cie poprosic o pin i zielony i to tam powinno pasc pytanie o dcc. zdaje sobie sprawe ze jest wielu producentow i modeli terminali ale cos tu nie halo jesli klient nie ma nic do powiedzenia i jestesmy na lasce sprzedawcy.
  • Odpowiedz
@blantek: Nie jest. Takie coś jak na zdjęciu, tylko prostszy model, to jest wystawione dla klienta, a terminal jest po stronie sprzedawcy. I to sprzedawca często decyduje za klienta. Nie ma z tym problemu na lotniskach czy miejscowościach turystycznych bo tam z reguły pytają. Ale nie wymagajmy takiej wiedzy od halinek i grażynek u nas w sklepach. Oni klikają odruchowo w to, co im wyjaśnił szef pokazując obsługe terminala. 'zielony dalej'
stule_j - @blantek: Nie jest. Takie coś jak na zdjęciu, tylko prostszy model, to jest...

źródło: comment_KTKcXGlFduQFZ9bOzaN0GFG2YuMenXaH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blantek: @s_t_u_l_e_j: potwierdzam, dziewczyna w Inglocie mi tak zrobiła na terminalu Eurocash - dostałem kwotę w złotówkach, podałem pin a ona (jak stwierdziła) "za dużo razy nacisnęła zielony". Poprosiłem o zwrot (sama prowizja 3zł i kurs taki, że na 120pln miałem prawie 10zł marży łącznie), zadzwoniła do obsługi i cofnęli transakcję i kazali jej przełączyć terminal na dcc po stronie klienta. Jeden jedyny raz - płacę tą kartą na codzień,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@onionhero właśnie nie jest to konieczne :) Wczoraj udało mi się zapłacić zagranicą kartą Revolut ze złotówkami na koncie i Revolut sam przekonwertował mi na tamtejszą walutę
  • Odpowiedz