Wpis z mikrobloga

No hejka. Godzinkę temu zatrzymały mnie bagiety.
Oczywiście policjant był z góry uprzedzony, a Pani policjantka bardzo miła XD
Ale do sedna. Poleciał mi dowód za silnik niezgodny ze stanem fabrycznym (swap z 1.6 na 2.0), 500 za nieprzerejestrowanie i nie zgłoszenie zakupu do US przez 3 lata XDDD (kupiony za 950zł) i 100 za brak zagłówków w tylnej kanapie oraz nieprzykręcony akumulator.

No i teraz kwestia mandatu za nieprzerejestrowanie i nie zgłoszenie zakupu pojazdu. Z tego co się dowiedziałem, to policjant nie miał prawa mnie ukarać za ten czyn, a dodatkowo na mandacie nie podał artykułu. Czy taki mandat można anulować, a jeśli tak, to w jaki sposób?
#prawo #praworuchudrogowego #kodeksdrogowy #policja #motoryzacja #anulujmandat
Pobierz Miekki - No hejka. Godzinkę temu zatrzymały mnie bagiety.
Oczywiście policjant był z...
źródło: comment_kntlA9IeqkSm6vKvNfijXMhFJ9Dyf11T.jpg
  • 96
było nie dawać dowodu, ale teraz już po ptokach. Przyjęcie mandatu go przyznanie sie do winy, tak jakby


@Norbercikk: bzdura, od przyjecia mandatu przysluguje odwolanie, wtedy sprawa trafia do sadu.
Kara za nieprzerejestrowanie jest, przecież porusza się pojazdem bez waznego/prawidłowego dowodu debile.


@realizta: Debilu, przy kupnie samochodu dostajesz dowód rejestracyjny i jest on jak najbardziej ważny i prawidłowy.

OP zapewne dostał mandat z artykułu 97 kodeksu wykroczeń.

@Miekki: A to nie jedyne tak, że silnik jest częścią zamienną pojazdu i nie trzeba wyrabiać nowego dowodu po swapie? No bo numeru seryjnego nie ma w dowodzie, jest tylko VIN z ramy
@LowRyder_: Tylko wtedy, gdy zmieniasz na taki sam silnik. Robiłem swapa z 1.9TDI na 1.8T i musiałem zrobić przegląd rozszerzony. Wyglądało to tak, że diagnosta sprawdzał mocowania silnika, zawieszenie, hamulce... i wiele innych rzeczy nawet niezwiązanych ze swapem. Po takim przeglądzie wystawia Ci papier z opisem zmian i z tym idzie się do wydziału komunikacji.