Wpis z mikrobloga

No hejka. Godzinkę temu zatrzymały mnie bagiety.
Oczywiście policjant był z góry uprzedzony, a Pani policjantka bardzo miła XD
Ale do sedna. Poleciał mi dowód za silnik niezgodny ze stanem fabrycznym (swap z 1.6 na 2.0), 500 za nieprzerejestrowanie i nie zgłoszenie zakupu do US przez 3 lata XDDD (kupiony za 950zł) i 100 za brak zagłówków w tylnej kanapie oraz nieprzykręcony akumulator.

No i teraz kwestia mandatu za nieprzerejestrowanie i nie zgłoszenie zakupu pojazdu. Z tego co się dowiedziałem, to policjant nie miał prawa mnie ukarać za ten czyn, a dodatkowo na mandacie nie podał artykułu. Czy taki mandat można anulować, a jeśli tak, to w jaki sposób?
#prawo #praworuchudrogowego #kodeksdrogowy #policja #motoryzacja #anulujmandat
Miekki - No hejka. Godzinkę temu zatrzymały mnie bagiety.
Oczywiście policjant był z...

źródło: comment_kntlA9IeqkSm6vKvNfijXMhFJ9Dyf11T.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
@Miekki: nie no serio pytam, weź powiedz jak załatwić jeżdżące BWM za 950zł. Wczoraj wszedłem na otomoto i do 1500zł nawet nikt nie próbował ściemniać, że to co sprzedaje jeździ. Pierwsze cokolwiek (E36) było za 1950zł właściciel twierdził że wszystko jest ok, ale możliwe że tylko do bramu.
  • Odpowiedz
@stulejka-z-przerzutami:
1. Umiejętność negocjacji
2. Nie sugeruj się otomoto i olx. Szukaj na facebookowych grupach - daj ogłoszenie, że szukasz e36 do 1000zł.
Moje miało odpicowane progi barankiem, które musiałem po pół roku wstawiać i ma wstawioną prawą tylną ćwiartkę... Ale miało też klime i szperę 25%...
  • Odpowiedz
@Miekki: Tym sposobem można sobie tanio "wynająć samochód" bo na złomie samochód kosztuje 300-500zł. Kupuje się za 1000zł z jakimkolwiek przeglądem, jeździ się do końca, niech to będą nawet i 4 miesiące, a potem na złom. Tym sposobem samochód wynajęty za około 600zł na 4 miesiące + koszta rejestracji. A kto wie, może się trafi taki co pojeździ dłużej.

Ja za swoją Tigrę dostałem 400zł, miała wyrobione pierścienie, pracowała na 3
  • Odpowiedz
@Miekki: @Norskee: @Negatyf: @BajerOp: obowiązek przerejestrowania jest w art 78 prawa oraz ruchu drogowymi, a sankcja w art 97 kodeksu wykroczeń. 3/4 wykroczeń w duchu drogowym na sankcje z 97 kw, dziwię się że nie wiecie takich rzeczy. Poczytajcie, bo mam na tylko telefon i nie mam jak skopiować treści przepisów.
A na mandacie powinno być coś w deseń "art 97kw w związku a art 78 prod". Jestem
  • Odpowiedz
@ryhu: Tak, ale po 31 dniach od zakupu dopuszczasz się wykroczenia. Jednak Art. 45 k.w. § 1 mówi "Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok" i właśnie na to się powołuje w moim piśmie
  • Odpowiedz
  • 1
@BajerOp Myślisz się i nie masz wiedzy w temacie. Mandat to jest forma grzywny. Policja może karać grzywną maksymalnie do 500 zł. Powyżej tej kwoty tylko sąd. Zobacz sobie art 1 paragraf 2 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Miekki Tu już bujanka i sąd, bo czytałem od casusie jakiegos prawnika co jeździ taj 3 lata. Na pewno nie jest to nadużycie że strony policji, bo przepis jest nieostry. Jak na moje idź za tym do sądu i daj znać jak się skończy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Miekki sorry, art 2 (a nie 1)paragraf 2, źle Ci napisałem:
§ 2. W wypadkach wskazanych w ustawie i na zasadach w niej określonych uprawniony organ może nałożyć grzywnę w drodze mandatu karnego.
  • Odpowiedz