Wpis z mikrobloga

@polypore: Chyba że zastosujesz kartę-pułapkę:

Schowaj piloty do klimatyzatorów i pal głupa przez cały dzień.

tudzież

Włącz klimę i zamień baterie na jakieś zdechlaki >:D

Już drugi rok to przerabiam i jeszcze mnie nie zawiodło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dan3k: Za grzanie klimą wyłączyłem ją z panelu rozdzielczego. Na początku "manago" protestowało, ale przestali jak przy 18 na dworzu biurwy chciały załączać grzanie w nasłonecznionym budynku,
@polypore: U mojego różowego klima latem była ustawiona na 17 st. Ponieważ praktycznie nie dało się takiej osiągnąć (na zewnątrz 25-30 st. + słońce waliło w okna) to leciała na maksymalnych obrotach maksymalnie zimnym powietrzem. Przełączały na 21-22, a na drugi dzień rano znowu 17 i maile na skrzynkach, żeby pracownicy nie ruszali klimatyzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po seriach awantur, inb, blokadach zmian temperatur przez serwis
i jeszcze te głupi pindy (choć facecie też zdarzają się tacy ułomni) co okno otwierają przy klimie BO MI GORONCO


@chilling: gdyby klima dzialala to nie byloby jej goraco.
@chilling: chyba nidgy nie miales doczynienia z kliamtyzacja skoro uwazasz ze komus kto wchodzi z osrodka 30-35oC do klimatyzowanego pomieszczenia i nadal moze byc goraco.
y ustawiają na 16 stopni i maksymalny nawiew to nic dziwnego, że są kłótnie. Wystarczyłoby ustawić na 21-22 I minimalny nawiew, żeb


@Coolek: nawet 23 są jeszcze ok jak jest odciągnięta większość wilgoci. Dla mnie to tak optymalnie, jest juz komfortowo, ale nie ma az takiego szoku jak sie wyjdzie na zewnatrz, gdzie parzy i jest bardzo wilgotno i gardlo tak latwo od tego nie siada.

______________
A ogólnie łatwiej tym
@chilling: ta zajebista klima w kielcach, skoro wszystkie drzwi otwieraja sie na kazdym przystanku ;) w lato upał w zime zimno w #!$%@? . Otwierasz okno bo sie nie da to spocone #!$%@? dra morde ze sa spocone i sie przeziebia
w sumie to nie dziwne, że zimno, jak miałam siedzącą robotę przed kompem, to przy 22+ telepalo mnie z zimna i żadne gorące herbaty nie pomagały xD


@Kaplanka: niektórzy mówią, że gorące napoje bardziej wychładzają niz ogrzewają na dłuższą metę i dlatego w niektórych gorących krajach piją bardzo ciepłą herbatę.
@polypore w każdym #!$%@? biurze tak mam, lato 16stopni na klimie, zima - 24... ¯_(ツ)_/¯

Oczywiście nie ustawiają tego faceci bo w tym czasie pracują...
@analogiczna
@polypore
Więc wytlumaczcie mi logikę niektórych "cieplych" :
- zimą chodź ubrany w dlugie spodnie i koszulę /marynarkę/bluzę, klima na 21-22 stopnie
- latem chodź ubrany lżej (lub tak samo) i nagle 21 stopni to STANOWCZO ZA DUŻO JEBS KLIMA NA FULL ROZJEBMY SOBIE ZATOKI XDDD

Po prostu pogódźmy się z tym, że wielu ludzi ma problem z logicznym myśleniem. W lecie chłodzenie na 15, w zimie grzanie na 30, bo
@NoMercyIncluded:
Ja preferuje 20-21 zima( z tym, ze nawilzam powietrze), a latem 23 stopnie i odwilgacanie do normalnego poziomu

Ktoś wstawiał kiedyś na wykopie jakiś wykres o komforcie cieplnym, gdzie liczyła się nie tylko temperatura wewnątrz, ale i temperatura ścian.,

Jak wracamy z pizgawicy na zewnątrz(nawet jeśli to czasem minuta-dwie drogi z auta potrzebujemy trochę ogrzać się we wnętrzu. Latem oczekujemy schłodzenia i stąd inne ubrania i chęć szybkiego schłodzenia się.