Wpis z mikrobloga

  • 428
6 lat pracy. Etat 2400zł na ręke plus umowa zlecenie 6 dyzurow (72h) czyli 20zl na godzine. Jakies 17zl z hakiem na reke.

3600zl czyli mieszcze sie w jakichstam zarobkach.

Tylko ze. Praca w weekendy, swieta. Praca stresowa bez wsparcia kogokolwiek.

Dziennie reanimacje wypadki, sytuacje gdzie wszyscy oczekuja twojego doswiadczenia, profesjonalizmu.

Praca fizyczna i psychiczna.

Ja wiem, inni maja ciezej. Ale na mirko sobie moge ponarzelac...

A i pamietacie podwyzki dla ratownikow?
Dostalismy 400zl. Z czego otrzymujemy brutto brutto i do lapy wpada 230 zl. Pierwsza podwyzka od 5 lat xD

#ratownictwo #999 #ratownikmedyczny

Taguje #heheszki bo ta robota to zart.
  • 80
  • Odpowiedz
@rudy2007: Co miałem zgłaszać? Zarobki na kolei mniej więcej wszędzie są gówniane ale to ponad minimalną krajową więc wszystko pod względem prawnym ok.
Skończyłem technikum informatyczne potem rzuciłem studia przez programowanie moja pierwsza praca to było sprzątanie w Katowicach, później PO ZNAJOMOŚCI sprzątanie w Brembo za 1600 na miesiąc dopiero potem udalo się wkręcić na kolej. Lubię moją pracę ale nie lubię stawki za która się zarabia. Mieszkam trochę na wiochach
  • Odpowiedz
@rudy2007: Faktycznie jebłem się xD Chodzi mi o to że kolej pracuje 365 dni w roku a faktycznych służb każdy z nas ma około 14 po 12h razem coś koło 162 godzin.
Moim zdaniem na kolei jest coś nie tak jest MASA kasy na inwestycje ale dla pracowników którzy pracują cały rok, mają wielką odpowiedzialność, są nękani biurokracją. Zarabiają małe grosze coś jest nie tak :P
Podobno dawniej w 80 czy
  • Odpowiedz
@mattpoz: Jeżeli chcesz kontynuować swój zawód, to na twoim miejscu już dawno wyjechałbym z tego #!$%@? do jakiegoś normalnego kraju gdzie docenia się ratowników
  • Odpowiedz
@mattpoz: Na ale #!$%@? szacunek na dzielni to myślisz, że masz za darmo ? Jak się jest ratownikiem, to kasa do dupy, ale nikt w Polsce krzywo na ciebie nie spojrzy. Masz szacunek i poważanie. A taki polityk za 10k miesięcznie ? Jego nazwiskiem ludzie gówno zbierają, a jak by mogli, to by go zabili.
  • Odpowiedz
@dlugi-gr powiedz to tym co rzucają kamieniami po karetkach, startują z łapami, przezywają, klną na nas, zostawiają kartki pod wycieraczkami i wielu, wielu innym... Ratownik Medyczny nie ma szacunku w społeczeństwie, jesteśmy traktowani jak debile, sanitariusze, którzy nie mają pojęcia o medycynie. Tak to wyglada w rzeczywistości. Są ludzie, którzy nas doceniaja i całe szczęście jest ich coraz więcej.
  • Odpowiedz