Wpis z mikrobloga

Halo mirki z #piwowarstwo uwarzyłem kolejne piwo i nie bardzo wiem jak określić jego styl :P
Zasyp: 5,2 kg pale ale, 3 kg przeniczny, 1 kg carapils, 1 kg carared + 1 kg płatków owsianych (drożdże US-05). Początkowe BLG 21st.
Czy "Oatmeal Imperial Wheat IPA" ma sens? To już zaczyna brzmieć jak nazwa z generatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ pytanie: zazwyczaj trzymałem piwo na burzliwej do tygodnia, gdzie faktycznie piwo gwałtownie fermentowało przez jakieś max 2 dni, tutaj już 4. dzień #!$%@? i nie zamierza przestać. Czy przy tak wysokim BLG lepiej przetrzymać trochę dłużej nawet jeśli po 7 dniach piana opadnie?
Pobierz caru - Halo mirki z #piwowarstwo uwarzyłem kolejne piwo i nie bardzo wiem jak określi...
źródło: comment_zfHiLzSpha7IbZRPd4gcL1lXZ4FSeQM1.jpg
  • 39
@caru takie bardziej bezstylowe zrobiłeś :) albo naciągając to "american amber ale" może?
Ja bym potrzymał z 2 tygodnie i zmierzył blg.
W jakiej temperaturze zacząłeś fermentację?
@caru trochę za wysoka temperatura, będzie alkoholowe :/ ale ja bym po tygodniu przeniósł jeszcze w cieplejsze miejsce i potrzymał kilka dni żeby drożdże dojadly. W takiej temperaturze zaraz będzie po fermentacji.
@caru mowisz ze fermentuje 4 dzień to ile tych ostatnich dni :P
Jeśli nie zbierasz gęstszy to trzymaj z drożdżami i nie przelewaj chmielisz na zimno?
@jmyung Ok, faktycznie wyraziłem się niejasno. Drożdże zadałem w temp. ok 20 stopni (w niedzielę), ale mam ostatnio trochę chłodniej w domu i momentami temperatura spada nawet do 17 stopni i nie przekracza 20. Czapa piany pojawiła się z poniedziałku na wtorek kiedy już było chłodniej.
@caru np. drożdże mają czas żeby posprzątać po sobie. Btw gestwa po takim mocnym piwie 21 blg nie będzie dobrej jakości. Do czego planujesz jej uzyc?
@jmyung do kolejnego imperiala... Wcześniej używałem gęstwy po 14BLG IPA i przy Imperial Stoucie zadziałały super, nie wiedziałem że po piwie o wyższym ekstrakcie będą słabszej jakości. Wobec tego mogę zrezygnować ze zbierania gęstwy.