Wpis z mikrobloga

Mircy tak, a propos dzisiejszej afery z pedofilami na GG. Trochę znam temat bo trzymam apkę od kilku lat w telefonie - działa to teraz jak czat częściej niż jako komunikator. Dajesz "losuj rozmówcę" i wybierasz tylko płeć i przedział wiekowy. Używa tego dalej baaaardzo dużo osób, więc gg nie umarło tylko z komunikatora służącego przeważnie do kontaktów ze znajomymi jak to miało miejsce z 10-12 lat temu zamieniło się w coś na rodzaj 6obcy.

Z takich ciekawostek:
- grupa wiekowa 15-25 jest może najbardziej liczną, ale nie jest to wyraźna większość. Gadu używa masa ludzi w wieku nawet i 50+. Działa to też w drugą stronę - grupa wiekowa 15- jest naprawdę bardzo liczna.

- bardzo duża grupa to oczywiście ludzie nastawieni na wszystko związane z seksem - wyłudzanie zdjęć, obleśne komplementy, propozycje spotkania, czy pieniędzy za seks. Nie brakuje odchyłów od "klasyki", wszelkie bdsm, fetysze itp dość często spotykane

- relatywnie niezbyt dużo ludzi "na poziomie". Oznaki buractwa, jak i niepoprawnej gramatyki/interpunkcji widoczne dość często.

- mimo szansy zachowania anonimowości wyłudzacze zdjęć często mają twarz na profilowym

- duża grupa lasek sprzedających zdjęcia. Na prawdę spora, więc podejrzewam, że jest to niezły rynek zbytu na tego typu praktyki.

Do sedna
Wpadł mi do głowy dość szatański pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°) wykopkowe polowanie na pedofilów. O co chodzi? Można by chyba zrobić kawał dobrego dla społeczeństwa jak kilku zostanie przetrzepanych - może reszta obsra zbroje. Coś podobnego robił Stonoga, tylko leciał na grubo - umawiał się w określone miejsce i wbijał z policją. Z resztą mówił o tym kiedyś bodaj w programie "Skandaliści" na polsacie. Też miał dość prosty schemat działania bo wchodził na jakiś duży czat (onety/interie/wp do dziś mają wielu użytkowników). Tam wbijał do pokoju "Warszawa" z nickiem w stylu "Ania_12lat" i ponoć niesamowita ilość zaproszeń do prywatnej rozmowy, zdjęć penisów i propozycji spotkania. Na gg można podobnie, tylko bez spektakularnego aresztowania, a np. wysyłania materiałów dowodowych organom ścigania. Lub polecieć jeszcze mocniej po bandzie i odnaleźć typa na fb (wyszukiwanie po zdjęciach - pewnie sporo ma profilówkę taką jak na gg), niektórzy mają imię, nazwisko i miejscowość w opisie. A pewnie spora część poproszona o kontakt na fb sama je poda. Wtedy można zwyrodnialcowi konkretnie uprzykrzyć życie i powysyłać screeny np. do żony. Pamiętacie jak wykop się bawił w wyławianie hejterów z "Armii Isamu", którzy wylewali jad pod streamami DanielaMagicala? I cyk screen do szkoły lub rodziców. Wykop na pewno miał wtedy swój pozytywny udział dla społeczeństwa w walce z hejtem w necie. A problem pedofilii to problem no #!$%@? grubszego kalibru.

Wiecie co mnie osobiście jakoś dotyka mocno w tym wszystkim? Że pedofilia to nie jest jakiś tam bardzo mały odsetek jednostek, jak się powszechnie ludziom wydaje. Że to są chłopy walące konia pod długim płaszczem w krzakach przy placu zabaw. Że pedofil to nie jest tylko gość, który zgwałci dziecko, ale też ten, który wyciąga nagie zdjęcia od dzieci i pałuje do nich Wiplera. To też sfrustrowane jednostki w różnym wieku. Mirki, sami pomyślcie. Czy przeważnie w wieku 20+ łatwiej Wam poderwać dziewczynę w wieku 16-17 lat, czy rówieśniczkę? A jak komuś z 16-17 nie idzie to może uderza i jeszcze niżej w poszukiwaniu naiwności i łatwowierności. Wydaje mi się, że brakuje świadomości społecznej na temat tego problemu. Autorka dzisiejszego wpisu napisała, że pierwszego dnia dostała kilkanaście wiadomości.

Fajnie, jakby też nie robić cyrku i samemu zagadywać, albo prowokować, tylko wyłapywać tych potencjalnie niebezpiecznych, tych, którzy sami zagadują, sami namawiają i wysyłają zdjęcia beniza.

Wołam autorkę dzisiejszego wpisu, który zainspirował mnie do tego @laczka

#gadugadu #pedofilia #afera #wykopefekt (???)
  • 3
@marfi GG używam z nudów raz na tydzień by pogadać z kimkolwiek... co do afery to pisałem kiedyś do GG w sprawie tych pedofili, zaproponowałem by utworzyli moderację bo portal spoko tylko zaśmiecony gównem ludzkim... niestety odzewu brak.... prowokować można tych cweli na kilka sposobów ale najskuteczniej profilem "dziewczynki" tylko co dalej... dobrze byłoby jakoś dokumentować do organów ścigania jak napisałeś... nasakra jakaś z tym jest