Wpis z mikrobloga

Witam wykopków.
Mam taką sprawę, na początku lipca lecę do Anglii, 23 lipca kończę 18 lat, mam znajomych, więc mam gdzie spać itp., ale mam pytanie odnośnie roboty. Jak to jest z tymi agencjami? Czy trzeba mieć ukończone 18, by Ci pomogli w szukaniu roboty, czy można iść ten tydzień przed 18? Druga sprawa, jakieś propozycje co do szukania poza agencją?
Dodam, że będę w Bradford (koło Leeds). Zastanawiam się, ile czasu zajmuje znalezienie pracy etc.
Podejmę się niemal wszystkiego, nocki, etaty po 10h itp, byle by robota była szybko. Angielski komunikatywny.
Lecę tam na 3 miesiące. Dam rade znaleźć coś?

#uk #pracauk #emigracja #bradford
  • 17
@MistycznyPolak będzie ok. Tylko załatw numer ubezpieczenia jak najszybciej po przyjeździe i konto(Lloyds zakłada bez meldunku). I pamiętaj :polak polakowi polakiem Unikaj poznawania i interakcji z rodakami aż się nie zorientujesz co i jak. Niestety ten stereotyp jest prawdziwy. Wielu rodaków tylko czeka na takich swieżakow. I nie bierz z kantoru 50 funtówek bo tego nie chcą przyjmować w sklepach. Tylko 20stki
Właśnie byłem ostatnio i chciałem 100f w kantorze, ale mieli tylko po 50, to musiałem podziękować, bo słyszałem jak to jest z wyższymi banknotami.
A jak jest z wypłatą na nie moje konto? W sensie by wysyłali wypłatę na konto ziomka, który by mi wypłacał cash.
Jeśli chodzi o Polonię, to raczej integrować się nie będę, lecę na 3 mieszki, w dodatku nie poznać ludzi, a przywieźć troszkę szmalu.
Nie problem, ale chodzi o czas.
Wracamy całą załogą do PL w pazdzierniku, także powinno być ok.
Ogólnie będę na miejscu 1,5tyg przed 18, więc długo nie będę czekać na podwyższenie limitu godzin.
@MistycznyPolak W okolicy jest wiele agencji pracy, pracę w fabryce znajdziesz w kilka dni, tylko potrzebny jak wspomnieli przedmówcy insurance number.
Ciekawostka:
W Bradford jest chyba najwięcej gejów w Anglii i pełno tzw paki czyli pakistańczyków. Z tego co kojarzę jest chyba też klub z polskim disco polo.
@MistycznyPolak: Nie przejmuj sie tym, ze nie masz 18-lat. W UK praca od 16 roku zycia jest norma - tyle ze potencjalnie masz minimalna stawke mniejsza, ale kto robi za minimalna?
Najlepiej olej agencje i przyjmij sie gdzies w kateringu, bezposrednio u pracodawcy. Jak ktos wyzej pisal - przy odrobinie szczescia robote znajdziesz w jeden dzien.