Wpis z mikrobloga

Od dwóch dni czytam mikro i nie wierzę w to co się dzieje. Kiedyś każda niedziela była wolna, ludzie odpoczywali i nikt nawet nie myślał, robić w ten dzień zakupy, czy szykować się do pracy. Wolny rynek Wam popieprzył w głowach i teraz bez sklepu nikt nie potrafi funkcjonować.

#zakazhandlu #patologiazewsi #dobrazmiana
  • 37
  • Odpowiedz
@Hecktalk: @H4v3n: @iAmTS: @biblee: panowie nawet nie wiecie jak bardzo nikt Wam teraz nie zabrania opuścić tego kraju. Coś się Wam w nim nie podoba to pakujcie manele i jazda z niego. To nie komuna, że musicie wszystkiego pokornie słuchać.
  • Odpowiedz
@fAzI: wiele rzeczy mi się nie podoba i wyrażam głośno swoje niezadowolenie. Czemu miałbym się wyprowadzać z powodu zakazu handlu w niedzielę?
  • Odpowiedz
@fAzI Nie chodzi o sklep ale o wolność i wybór. Komuna ci #!$%@?ła w głowie i nie potrafisz funkcjonować bez bata. Niedługo rząd będzie decydował kiedy mamy srać
  • Odpowiedz
@fAzI: a widzisz, chciałem sobie kupić że dwie bluzy, tak na wiosnę, to nie, bo pozamykane. W tygodniu nie mam czasu, też nie w każdą sobotę. Zresztą w soboty to teraz będzie #!$%@? jak cholera. Kraje co wprowadziły zakaz handlu się z tego wycofują, no ciekawe dlaczego. Bądź komuchem gdzie indziej. Ić stont.
  • Odpowiedz
@cienki137: pomyśl o tych biednych ludziach, którzy przez twoje niezorganizowanie muszą poświęcać niedzielę, żeby iść do pracy.
Co jest takiego w tygodniu, że nie może wyskoczyć po bluzę?
  • Odpowiedz
Czyli Twoim argumentem jest tylko to, że kiedyś tak było i teraz też tak musi być? Lol (ʘʘ)


@kicioch: nie musi, tylko było i było dobrze
  • Odpowiedz
@fAzI: rozumiesz coś takiego jak nie mam czasu w inne dni bo pracuje? Czy nie bardzo bo komuch zawsze ma czas? Dzięki mojemu, powiedzmy, braku zorganizowania, niektórzy mieli pracę. Teraz przykład mojego pobliskiego centrum handlowego. W niedzielę czynne były tylko kino i dumnie nazywające się restauracjami fast foody. Ruchu prawie brak. Obroty spadną, mniejsze zapotrzebowanie na kadry na ten dzień, będą zwolnienia albo mniejsza ilość godzin pracy. Jeżeli na poważnie popierasz
  • Odpowiedz
@kicioch: kurde no nie wiem jak Ci to powiedzieć. Po prostu było jakiś tak bardziej rodzinie i wyjątkowo. Ta niedziela to była na serio niedziela.

Jednak nie chce tutaj z nikim drzeć kotów, bo tak na serio to i tak mam to w dupie. U mnie w Irlandii w niedzielę wszystko czynne ;)

@cienki137: pracujesz całymi dniami 6 dni w tygodniu?
  • Odpowiedz
@fAzI: zdarza sie że tak. I często są to przypadki całkiem losowe. Zresztą jakie to ma znaczenie. Na studiach gro moich znajomych dorbialo sobie w handlu czy w takim Macu. Handel odpada a w macach w centrach handlowych będzie teraz w niedzielę znacznie mniejszy ruch. W efekcie poziom zatrudnienia będzie mniejszy. Część moich znajomych by ucierpialo finansowo, nie mogliby się utrzymać studiując dziennie nie opuszczając większości zajęć. Bubel prawny i tyle.
  • Odpowiedz
@cienki137: w ogóle nie zrozumiałeś sensu mojego postu. Jeśli twoje pokolenie chce coś zmienić to nic nie da wypisywanie debilnych wysrywów na portalu z obrazkami. Nie podoba się coś to wyjdźcie na ulice, zmobilizujcie się i walczcie o swoją wolność tak jak zrobili to wagi przodkowie.

Sranie postami i nabijanie siępotrwa jeszcze kilka dni, a później pokornie będziecie się dostosowywać do każdej #!$%@? ustawy Waszego rządu.

I nie obrażaj mnie dzieciaku,
  • Odpowiedz