Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy dzień to kopalnia beki. W gorących lądują teksty o zaścianku, powrocie do średniowiecza, PRL 2.0 i inne wysrywy podobnego kalibru. Co ciekawe są plusowane hurtowo i to przez liberałów spod znaku neuropy która w co drugim komentarzu politycznym napieprza na Polskę chwaląc osiągnięcia zachodu Europu. Plot twistem jest jednak to że na tym wspaniałym zachodzie w większości krajów już dawno w niedziele się nie handluje. I tym sposobem zachód stał się zaściankiem czy PRL-em nie wiem już z jakim numerkiem - może 2.5 bo PiS to 2.0 niby.
buhahahahhahaha
#zakazhandlu
e.....4 - Dzisiejszy dzień to kopalnia beki. W gorących lądują teksty o zaścianku, po...

źródło: comment_JRemnIHnvkt5yPsnWVKiiOSBAYSVyzt2.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@ediz4: w Holandii o handlu w niedziele decyduje gmina i w większości z nich pomijając jakieś uber-konserwatywne na głębokiej prowincji praktycznie wszystkie markety są w niedzielę pootwierane. W każdym dużym mieście dostępne jest praktycznie wszystko. Jeszcze klika lat temu była tylko jedna niedziela handlowa nawet w większych miastach jak 's-Hertogenbosch albo Eindhoven ale teraz handlowe są już wszystkie.

A Niemców w przygranicznych miejscowościach w niedzielę na zakupach jest tyle, że miejsc
  • Odpowiedz
Mapka jest ok bo w Polsce jest ograniczenie a nie zakaz. Jak wiesz zakaz nie dotyczy wszystkich.


@ediz4: Mylisz się. W Polsce jest zakaz handlu, który nie dotyczy podmiotów wymienionych w ustawie.

Ograniczenie jest wtedy gdy ograniczamy handel dla podmiotów wymienionych w ustawie np. centr handlowych. To jest duża różnica bo w pierwszym przypadku wszędzie jest zakaz handlu poza wyjątkami, a w drugim przypadku wszędzie handel jest dozwolony a ograniczamy go
  • Odpowiedz
@SirSherwood: przecież ja jestem przeciw
@koniecswiatajestbliski: napiszę jeszcze raz bo czytać nie umiesz. Ja mam to w dupie bo jestem przeciw a zachód to dla mnie nie jest mityczna kraina miodem i mlekiem płynąca. Dla neuropków jednak jest i nazywali ją wczoraj
- ciemnogrodem
- prl-em
- średniowieczem
buhahahaha
@sing: Mapek masz masę i każda taka sama. W Polsce jest ograniczenie a nie zakaz
@Vigil: Jak merytorycznie -
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: to też nie jest prawda. W Niemczech nie obowiązuje federalny zakaz handlu. To wszystko jest regulowane na poziomie Landów i nie we wszystkich jest to zakaz całkowity.
  • Odpowiedz
@stjimmy: To pokazuje jedynie że według neuropy takie Niemcy to
- PRL 2.5
- zaścianek
- epoka kamienia łupanego
i wiele innych.
I zmartwię Cię. Na zachodzie jest mniej wolności niż w Polsce. Tam państwa o wiele bardziej kontrolują życie obywateli.
  • Odpowiedz
@ediz4: No dobra ale co w związku z tym? Taki zakaz jest debilny czy jest w Germanii czy w Polsce. To powoduje, że neuropa nie może być jemu przeciwna bo występuje w krajach zachodnich czy o co ci chodzi ? xD ktoś napisał gdzieś, że jak coś występuje w Niemczech to musi koniecznie u nas i będzie piękne?
  • Odpowiedz
@stjimmy: Oczywiście że może ale nie powołując się na
- zaścianek
- PRL
- gówniany kraj
- średnowiecze
- atak klechów
i wiele innych. A to jest w praktycznie każdym wpisie wczorajszym.
  • Odpowiedz
@ediz4: z Belgia to nie jest prawda ze jest calkowity zakaz
wiekszosc sklepow jest zamknieta, ale nie wszystkie. kazdy maly moze byc otwarty + czesc supermarketow (np Delhaize i niektore Carrefoury), one odbieraja wolne w inny dzien (np Delhaize sa zamkniete we wtorki, inne w czwartki). do tego co jest belgijska tradycja, w niedziele sa otwarte targowiska, i sa to ogromne miejsca gdzie mozna kupic praktycznie wszystko. niektore stoiska sa obslugiwane
  • Odpowiedz