Wpis z mikrobloga

Chyba dla ochrony dobra wspólnego, jakim jest bezpieczeństwo na drogach, wypadałoby zmienić odrobinę prawo w kwestii zgłaszania na policję takich psycholi. Ciekawe ile takich bulwersujących filmików nie trafiło w końcu na policję? A powinno być raczej tak, że zgłoszenie trafia na policję elektronicznie lub nawet policjant sam wszczyna postępowanie, gdy zobaczy taki filmik w sieci. Rolą autora nagrania byłoby co najwyżej potwierdzić autentyczność filmu i to nie na komendzie, tylko na przykład u siebie w domu, gdzie policjant by się pofatygował. Takie ludzkie śmiecie, jak "bohater" filmu nie mogą czuć się bezkarni, a sprzedawanie ich na psiarni powinno być łatwe i przyjemne.

Nawet bym powołał specjalną komórkę w komendzie głównej do lurkowania internetów w poszukiwaniu takich filmików.

#oswiadczenie #brd #policja #prawo #prawojazdy #samochody #motoryzacja
pogop - Chyba dla ochrony dobra wspólnego, jakim jest bezpieczeństwo na drogach, wypa...
  • 7
Nawet bym powołał specjalną komórkę w komendzie głównej do lurkowania internetów w poszukiwaniu takich filmików.


@pogop: Nawiązać współpracę z Polskimi Drogami/Polskimi Kierowcami... :P
@pogop: Ja tylko rzucam propozycję, która według mnie byłaby całkiem rozsądna, w końcu te 2 kanały przeglądają pewnie więcej filmików, niż każdy z nas z osobna, ludzie je im podsyłają itp. Ale to by było zbyt piękne... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SpalaczBenzyny: Daleki jestem od zgłaszania pierdół, zwłaszcza z nagrań z wideroejestratora. Ale jakieś półtora roku temu, dosłownie w odstępie kilku dni dwóch kierowców ciężarówek zablokowało mnie w tym samym miejscu na zwężeniu. Kierując się emocjami zgłosiłem oba zdarzenia mailowo. W mailu podałem linki do filmów na YT i dokładne opisy obu zdarzeń.
Jakiś czas później dostałem telefon z Policji w Katowicach z prośbą o zgłoszenie się osobiście i złożenie zeznań. Z
@SpalaczBenzyny: Oczywiście zgadzam się z Tobą, że pełny opis i czas zdarzenia jest ważny w zgłoszeniu. M.in. po to aby kierowca mógł się bronić. Ale przydałoby się jakoś uprościć procedurę. Tym bardziej, że i tak jeśli sprawca wykroczenia nie przyjmie mandatu, to zgłaszający jest wzywany do sądu.