Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu, mając 19 lat, postawiłem sobie trudny do realizacji cel - chciałem zostać programistą. Zainteresowałem się równolegle tematami produktywności, motywacji i prokrastynacji. Przez ten czas przeczytałem setki artykułów, kilkanaście książek i obejrzałem setki filmików na tematy pokrewne.
Szukałem "Świętego Graala" produktywności. Tej jednej treści/myśli powodującej zmianę mojego sposobu patrzenia na świat, wzrost motywacji. Tego czegoś, co będzie ratować mnie w chwilach, gdy się zwyczajnie nie chce.

Mogę uchylić rąbek tajemnicy - czegoś takiego nie ma.

Ile bym nie przeczytał, jak bardzo bym nie był zmotywowany, nie ma możliwości, by uczucie zniechęcenia pojawiające się raz na kilka dni zniknęło. W świetle tego odkrycia, uświadomiłem sobie, że myśląc: "już się nie mogę doczekać weekendu, ale dużo wtedy zrobię" po prostu oszukuję siebie. Moment, w którym magicznie znajdzie się motywacja do działania, nie będzie istniał.

Zawsze będzie potrzebna pewna ilość energii do walki z mózgiem broniącym się przed robieniem rzeczy pożytecznych. I to nie zmieniło się od momentu, gdy zacząłem uczyć się programować, do momentu, gdy zacząłem na tym zarabiać. Wszystko, co osiągnąłem, zrobiłem dzięki zmuszaniu się. Dopiero potem pojawia się radość.

Ciekawym (przynajmniej dla mnie) pomysłem jest spisanie, ile razy dziennie muszę się zmuszać, by zacząć robić to, co mam zaplanowane. Będę ubierał to w jakąś zgrabną formę i wrzucał tagiem #robienierzeczy.

Co do tego posta - z chęcią przerwania pisania musiałem zmierzyć się dwukrotnie (podczas tworzenia) i po raz trzeci, przy wysyłaniu.

#robienierzeczy #motywacja #rozwojosobisty
  • 2
Ciekawym (przynajmniej dla mnie) pomysłem jest spisanie, ile razy dziennie muszę się zmuszać, by zacząć robić to, co mam zaplanowane. Będę ubierał to w jakąś zgrabną formę i wrzucał tagiem #robienierzeczy.


@: I co brak motywacji do tworzenia tagu? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Btw. mam tak samo jak ty, szczególnie gdy w pracy wpadam na "fajne" pomysły, a będąc już w domu nigdy nie przystępuje do działania