Wpis z mikrobloga

#neuropa - pomóżcie mi zrozumieć, jak sobie tłumaczycie, że TVN w ogóle nie relacjonuje posiedzeń komisji ds. Amber Gold? Ma dwa kanaly info i nie znajduje czasu antenowego na największy finansowy wał w PL w ostatnich latach? Który dodatkowo kryli prokuratorzy i służby specjalne (jak macie wątpliwości to zapytajcie członków komsij z PO czy Nowoczesnej). Aż takie z was leminigi że wystarczy rzucić hasło o "pisowskim spektaklu" i już nie zadajecie sobie pytań dotyczących meritum samej sprawy? Pamiętacie czasy poprzednich komisji - rywina, paliwowej, blidy, olewnika? Wtedy można było uznać przynajmniej zasadność funkcjonowania komisji, a teraz już nawet na to nie ma prizwolenia?

#polityka #whereisyourbrain
  • 30
  • Odpowiedz
@HoracyBezPracy: A pasuje ci fakt, że były już co najmniej dwa wnioski o powołanie komisji w sprawie SKOK - jeden Po a drugi Nowoczesnej i głosami PIS przepadały? Albo inny fakt, że toczyło się postępowanie w prokuraturze gdańskiej ws. SKOK po czym po zmianie władzy i upartyjnieniu prokuratury prokuratura warszawska odebrała prokuraturze regionalnej to śledztwo i... umorzyła je?
  • Odpowiedz
@Jakis_ja: Nie mam czasu streszczac wszystkich zaniedban, ale sa one oczywiste, pogugluj. Nawet typy z PO i Nowoczesnej to dostrzegaja podczas posiedzen komisji. Tak w skrocie - typ z wieloma wyrokami, drobny rzezimieszek, nagle dostaje oswiecenia, i zaklada wielomilionowa firme, ktora nie placi podatkow, nie zdaje sprawozdan finansowych, ale co tam - moze dzialac. w calej polsce, reklamujc sie wszedzie. Sygnaly sa od poczatku ze to lipa. Wiedza o tym 'szczyty',
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: nowelizacja ustawy o skokach byla w 2013, mieli 2 lata na powolywanie komisji. Teraz - podejrzewam - to dzialania 'pozorowane'. Zarowno oni, jak i PIS, sa umoczeni. Wiedza ze PIS nie chce sie tego tykac - podobnie jak oni w latach 2013-15, ale pozoruja, ze chca, zeby namacic takim jak Ty w glowach. Jak wroca do wladzy - to pewnie o tym zapomna.
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: ja nie twierdze ze w skokach potrzebna jest komisja, nie znam dobrze sprawy, ale z tego co widac, hajs zniknal a winnych nie ma, prokuratura jak dotad nic nie ustalia poza 1 typem z wsi z wolomina. Sam przytoczyles ze to rzekomo po i nowoczesna chca komisji.
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: rozumiem ze kupujesz wersje, ze 'zabraklo im czasu' na wyjasnienie, a jak doszedl pis, to umorzyl. Oceniajac po tym, jak 'dochodzili' ws. amber gold, ciezko w to uwierzyc. A w najlepszym przypadku wychodzi, ze stosowali podwojne standardy, tzn. w sprawie w ktorej umoczeni byli ludzie od nich, nie dochodzili, a tam gdzie rywale - dochodzili. Czyli dokladnie to samo co wdg Was robi teraz PIS, z ta roznica, ze dzieki
  • Odpowiedz
@Pomeranian: unie kredytowe sa konkurencja dla banków, nie mozna wykluczyc falszywej flagi zeby zdyskredytowac konkurencje, Bierecki nie tylko zalozyl najwieksza unie kredytowa w PL, ale w latach 2013-15 byl prezesem Światowej Rady Związków Kredytowych. Oznacza to ze w swoim srodowisku musial miec nieposzlakowana opinie, a milionerem - niezaleznie od rzekomo skradzionego hajsu - i tak byl. Oczywiscie z automatu nie oznacza to, ze wszystko bylo OK i nic nie ukradl,
  • Odpowiedz
@Pomeranian: Wiem ze UE robi nam mindfucka stajac po stronie wlasnie tych broniacych grubej kreski. Z jednej strony to czysto polityczne - blizej im, bo to swiatopogladowa lewica. Z drugiej - jest interes ekonomiczny, bo lepiej miec sterowalne kukly, ktore pozwola na robienie u nas lodow na ktorych korzystac beda unijne koncerny.
  • Odpowiedz