Wpis z mikrobloga

#neuropa - pomóżcie mi zrozumieć, jak sobie tłumaczycie, że TVN w ogóle nie relacjonuje posiedzeń komisji ds. Amber Gold? Ma dwa kanaly info i nie znajduje czasu antenowego na największy finansowy wał w PL w ostatnich latach? Który dodatkowo kryli prokuratorzy i służby specjalne (jak macie wątpliwości to zapytajcie członków komsij z PO czy Nowoczesnej). Aż takie z was leminigi że wystarczy rzucić hasło o "pisowskim spektaklu" i już nie zadajecie sobie pytań dotyczących meritum samej sprawy? Pamiętacie czasy poprzednich komisji - rywina, paliwowej, blidy, olewnika? Wtedy można było uznać przynajmniej zasadność funkcjonowania komisji, a teraz już nawet na to nie ma prizwolenia?

#polityka #whereisyourbrain
  • 30
Przecież wiadomo,ze wyborcy PO i N nie chcą słyszeć,ze w czasie rządów ich ukochanej partii dochodziło do takich przekrętów przy aktywnym udziale panstwowych instytucji.Gdyby była komisja SKOK to tak samo byłoby w TVP INFO czyli brak relacji
@lucer: @Drakii:

Chodziło mi o to, że kiedyś, jeszcze nie tak dawno, nie dało sie chyba tak prosto zdezawuować komisji śledczej. Afery SKOK chyba nie są na rękę nikomu, no a przynjamniej w Wolominie był watek WSI/Komorowskiego, więc nie wiem jaki jest sens sięgania akurat po ten argument. Mi chodzi wyłącznie o Amber Gold. Dynamika była taka, że tu ucierpieli konkretni ludzie, przesłuchiwano agentów służb specjalnych, imba! Nie gadajcie że
@Pomeranian:

Porownywanie nudnego jak flaki z olejem cyrku do pierwszych komisji ktore zaciekawily ludzi swoja "nowoscia". Odpowiedz jest banalna- tvn musi zarabiac, nie dostsna pozyczki od panstwa


Mowa o kanałach informacyjnych. TVN ma dwa. Polsat też. Ten drugi pokazuje, ten pierwszy nie, żaden nie dostaje pożyczki od państwa. Mowa o komisji śledczej. Nie ma ich zbyt wiele. Nadal wyjawiają wały, grube, przynajmniej w założeniu. Nadal to 'nośny temat'. Chodzi mi właśnie
Nowelizacje ustawy która zapobiegła 'wyjsciu ludzi na ulice' domagajac sie wyjawienia - waszym zdaniem - mega walu PIS - uchwalono za rzadow... PO PSL. Po co Ci mieliby tak nowelizowac ustawe zapobiegajac wybuchowi afery, ktora zaszkodzilaby glownie PISowi?


@HoracyBezPracy: Bo mieli odrobinę RiGCzu w przeciwieństwie do PiSu i wiedzieli, że upadki skoków są nieuniknione a przy tym ucierpią w większości ludzie nie majętni? Byli z resztą za to właśnie krytykowani. Bo
@HoracyBezPracy: > a w Amber Gold ucierpieli bogaci? Gdzie pojawił się ich RiGCz tutaj?

To napisz - ale tak w sposób oczywisty - co powinni zrobić - ale tak aby to było zgodne z prawem?

Że ABW powinno wpaść i aresztować szefostwo - to sobie daruj.
@Pomeranian: ja nie krytykuje że tak zrobili, tylko staram sie WAS zrozumieć. Czy tak faktycznie zachowuja sie cywilizowane rzady - obciaza wszystkich rachunkiem za waly, ktorych nastepnie nie staraja sie wyjasnic i dociec winnych? (i potencjalnie odzyskac czesc ukradzionych pieniedzy?) Wychodzi ze tak bylo w przypadku SKOK. Gdyby bylo tak jak twierdzicie - ze to glownie wal PIS, to OK, oddali ludziom hajs, ale przeciez chyba by starali sie to wyjasnic?