Wpis z mikrobloga

FlixBus mnie nieco zrobił w wała z weekendem w Budapeszcie, bo odwołał połączenie i spędzę 3h w środku nocy w Brnie. Aaaaa, myślę, sprawdzę PKP, przecież tyle lat minęło, taki postęp, konkurencyjność, wiecie, rozumiecie.

30 min sprawdzania, pociąg znalazłem, ceny nie. Dowiedziałem się tylko, że "podróż w obie strony już od 46 euro" (nadal 3x drożej). I klikam w wielki knefel "Sprawdź" i taki kwiatek jak na screenie. Odechciało mi się.

PKP, InterCity, PKP Perony, PKP Wagony, PKP Szyny, PKP Trakcja, PKP Infrastruktura, PKP Krajobraz i ile tam macie jeszcze spółek: robicie to źle. I dlatego nadal będziecie #!$%@?ą transportu. Ale kto by się przejmował, przecież i tak wszyscy się na to zrzucą.

#pkp #transport #weekend #urlop #kolej #pociagi ##!$%@? ##!$%@?
adrael - FlixBus mnie nieco zrobił w wała z weekendem w Budapeszcie, bo odwołał połąc...

źródło: comment_rJ0R2JOer6zIrqAXbGoueLvoQmLjqRQo.jpg

Pobierz
  • 14
@adrael: CzyZarezerwowanoCalyPrzedzialDlaPsaPrzewodnika i tym podobne więc czego się spodziewasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PKP jest prawie całe państwowe więc poziom jego usług jest prawie państwowy.
PKP, InterCity, PKP Perony, PKP Wagony, PKP Szyny, PKP Trakcja, PKP Infrastruktura, PKP Krajobraz


@adrael: Ładny chochoł. Z ww. istnieje tylko jedna. Chciałeś być śmieszny - nie wyszło xD

FlixBus mnie nieco zrobił w wała z weekendem w Budapeszcie, bo odwołał połączenie i spędzę 3h w środku nocy w Brnie

I tagujesz ##!$%@? xDDD Od Flixa będziesz domagać się respektowania prawa przewozowego czy nie i poprzestaniesz tylko na wylewaniu żali na
via Android
  • 0
@jacekKobr: Sarkazm, trudne słowo, to apropo spółek.
Apropo reszty, to jeśli jakaś firma nie jest w stanie podać mi na jednej stronie ceny, a odwiedziłem ich pięć, to sorry, ale to smutny żart, a nie firma.

Sprawa z Flixem to jedno, a to że nawet przy takim daniu dupy przez flixa PKP nadal nie ma lepszej alternatywy... Cóż, to niech nie ma.
Mam najpierw zadzwonić, poprosić i iść na dworzec z
via Android
  • 0
@Kuracyja ok, to tak: wyjeżdżam z Polski, chcę dojechać za granicę. Wali mnie to którędy. A czemu psiocze na PKP? Bo walą mnie umowy i takie tam, ja wyjeżdżam z kraju x, jadę do kraju y, chce wiedzieć ile to kosztuje. Bo mogę obleciec glob dwa razy samolotem i wiedzieć za ile. W PKP nie wiem. A PKP dotyczy moja podróż, bo taka mi dali propozycję z Katowic. Tzn. Nie dali.
Bo mogę obleciec glob dwa razy samolotem i wiedzieć za ile. W PKP nie wiem.


@adrael: masz wszystkie taryfy publicznie dostępne w internecie, IC/Regiopol mają swoje systemy rezerwacji gdzie przed zapłatą masz koszt biletów, nie wiem w czym problem
@Kuracyja, @jacekKobr: kurczę, no offence, ale ja nie wiem jakie są taryfy obecne w internecie i gdzie, bo chociaż jestem dinozaurem i robiłem dużo rzeczy na piechotę, to jednak nauczyłem się, że nieco się zmieniło. i rozumuję tak jak chyba większość, tzn:
- Sprawdzam najlepszą cenę busem, startując z miejsca zamieszkania - mam
- Sprawdzam najlepszą cenę samolotem, startując z miejsca zamieszkania - mam
- Sprawdzam najlepszą cenę pociągiem, startując
Mam najpierw zadzwonić, poprosić i iść na dworzec z nadzieją, że pociąg może przyjedzie i dojedzie?

Póki co to Flix wystawił Cię do wiatru i nic z tym nie robisz. Na pociąg nie trzeba iść z nadzieją, bo w razie jego braku interesy pasażera (czyli jednej strony umowy przewozu) zabezpiecza WE 1371.

Lata 90 minęły i PKP nie ma monopolu, pora to zrozumieć albo trwać w mokrym śnie

@adrael: Nie
via Android
  • 0
@jacekKobr Ale flix mi zapewnił transport, tylko z przesiadką 3h. Nie widzę powodu, by coś z tym robić, oprócz zwrotu biletu (do którego mam prawo), skoro PKP standardowo zapewnia obsuwę 5h, dowiadujemy się o niej na miejscu i słuchasz darcia mordy Grażyny.

Szczerze, to lubię pociągi, tylko w Polsce mi do nich nerwów brak. Ja nie przekonam Ciebie, Ty mnie, można się rozejść.
Nie widzę powodu, by coś z tym robić, oprócz zwrotu biletu (do którego mam prawo), skoro PKP standardowo zapewnia obsuwę 5h


@adrael: Na EN 407 Chopin w tym roku nie było takiego opóźnienia. 4 razy trafiło się poważniejsze, przekraczające 30 minut, w tym raz ok. 200 min. Raz. Ale wg ciebie 5 h to standard xD Reasumując - skupiłeś się na narzekaniu na PKP IC, z którym nie zawarłeś umowy przewozu,