Wpis z mikrobloga

Chcę przejść z kwadratu na octalink. Mam mufę 73 mm i obecny suport 122.5 mm.
Jaką oś powinien mieć nowy suport? Jakie są zasady doboru?
Jak czytam opisy korb w ofertach, to mętlik robi się coraz większy, bo raz zalecają 113 mm (wątpię, by przy takim najmniejsza zębatka zmieściła się w ramie), a innym razem 121 mm, a nawet 126 mm. Fora też nie pomagają. Przecież nie będę zamawiał kilka różnych suportów i sprawdzał przy którym linia łańcucha zostanie zachowana:)
korba to będzie pewnie FC-M391 44/32/22
albo FCM-4010 44x32x22
#rower
  • 38
@dran2: z tego co patrzyłem u siebie, to mam już mało miejsca między najmniejszą zębatką, a widełkami tylnego trójkąta i stąd mam obawy, jak np. producent zaleci krótszą oś.
spróbuję poszukać specyfikacji na stronie shimano, bo na prawdę po lekturze opisów na allegro mam coraz większy mętlik w głowie.
@brachistochrona: j.w, producent zaleca do korby oś która umieści ja tam gdzie ma być a poprawnie zaprojektowana rama będzie tam miała miejsce na zębatki. Opisy na Allegro są kradzione z innych opisów i łatwo w tym pocederze o błędy, patrz na techdoc-i od Shimano.
@brachistochrona: Tak, przyrostek 8 oznacza Octalink. Napisałeś o korbie M4010 44-32-22 - nie ma chyba czegoś takiego w wolnej sprzedaży. Nie miałeś na myśli trekkingowej T4010 z blatem 48 albo starszego Alivio M410?
M/T oznacz Mountain/Trekking i obecnie korby M są raczej w konfiguracjach pod 29" koła czyli z dużym blatem 40. Taka korba o jakiej piszesz to by był chyba jaki custom dla producenta rowerów.
@brachistochrona: zasieje ziarno niepewności i powiem żeby się zastanowić po co robić upgrade na octalink? Zrobiłem tak u siebie (też w klasie acera/alivio) i nie odczułem różnicy, a piniondz wydany. Jak już upgrade to do zintegrowanej osi.