Wpis z mikrobloga

Ehh. Człowiek chce dobrze a wychodzi jak zwykle. Całą grę ustawiałem pod zjechanie Ruskich demokratycznymi Niemcami. Wojna domowa, wygoniłem Hitlera, Centralnoeuropejskie Sprzymierze założone - ja, kraje Beneluksu, Szwecja, Norwegia (Finlandia zjedzona przez Stalina w międzyczasie), Jugosławia, Czechosłowacja.

Polska sprzymierzyła się z Litwą i założyli własną frakcję. Ruscy zaczęli z nimi się bić więc zacząłem intensywnie wysyłać zapasy Polakom. Trzymali się dzielnie, jeszcze do 42', potem kapitulacja i jako marionetka tych brudasów. Poustawiałem więc dywizje na wschód oczekując agresji Sowietów.

Włochom się nudziło jako największy w tamtej chwili kraj faszystowski i przekabacili Francuzów do frakcji. Jeszcze Węgry do nich się przyłączyły. Nie minęło 2-3 miesiące a już war goal przeciw mnie szykują, To ja wszystkich swoich na zachód, na linię Maginota i Alpy.

Kto mnie zaatakował pierwszy? Wielka #!$%@? Brytania. Właściciele najbrzydszych zębów w Europie stwierdzili, że nie podoba im się, że Belgia włączyła się do mojej frakcji. Od 40', przez 45' i wyżej napieprzaliśmy się samolotami nad całą Europą, żadnej nie spróbowali nawet inwazji. Ja próbowałem, jednak mieli za dużą przewagę na morzu i każda inwazja wysp kończyła się głodem. W 44' zacząłem kupować uran od Owsiaka i szykować go na Londyn bo mnie już #!$%@? tą swoją marynarką wojenną.

Po 45', przestałem już liczyć, wybuchła (nie bez mojego wkładu, hehehe.) wojna domowa na Węgrzech. Skoro i tak byli otoczeni moimi sojusznikami to moglibyśmy spróbowac ich przekabacić na swoją stronę. Szybko odłamowi demokratycznemu wysłałem zaproszenie do frakcji. Nie spodobało się to ostatecznie Faszystom z Francji i Włoch i zjechali mnie. Liczyłem, że takie molochy jak Jugosławia, Norwegia i Szwecja mają trochę jednostek - myliłem się. U mnie około 280-300 dywizji, u nich po... 12, xdddd. Włosi i Francja po 250+. Całe moje lotnictwo zajęte Brytolami więc ostatecznie gg.

#hoi4 #heartsofiron #heartsofiron4
L.....o - Ehh. Człowiek chce dobrze a wychodzi jak zwykle. Całą grę ustawiałem pod zj...

źródło: comment_x0V1L62BMpNxdjBuARnqEaxeXBR5jdca.jpg

Pobierz
  • 5
@LaLiLuLeLo: no bo AI leci z focusami ile może a później daje Air Production i tyle xD
najgorzej to jest np. w Road to 56, gdzie ZSRR ma pod koniec tak po prostu dla beki dany focus "Fascist Countercoup" który w 70 dni zmienia na faszystowski ustrój budowany przez 25 lat xD