Wpis z mikrobloga

Mirki z #budujzwykopem
Wybrałem wstępnie jak chcę aby wyglądał mój dom. Jest to standardowa konstrukcja z dwuspadem i użytkowym poddaszem, układ taki jak w linku PROJEKT.
Następnym krokiem jest projekt, i tutaj pytanie: Czy kupować gotowca i oddać architektowi do przerobienia czy niech architekt na podstawie moich wymagań zrobi go od zera?
Może jest jakiś Mirek z #architektura który podpowie mi na co zwrócić uwagę przy takim projekcie
longermenu - Mirki z #budujzwykopem 
Wybrałem wstępnie jak chcę aby wyglądał mój dom...

źródło: comment_26ey6MH79Q0LKRaubFhAt1gmRMjVd2if.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@longermenu 1) nie wołaj architektów - oni jeszcze bardziej potrafią namieszać. Lepiej rozmawiać z doświadczonym inżynierem budowlanym - jakimś inspektorem nadzoru 2) kominki te na dachu - nie nadają się do wentylacji grawitacyjnej - jeżeli taką planujesz - wc i kuchnia za daleko od kominów, które nawiasem mówiąc mają różną wysokość a powinna być jednakowa lub zróżnicowana w zależności od tego czy wentylujesz parter czy piętro 3) z balkonu bym zrezygnował -
  • Odpowiedz
  • 2
@darek-jg przecież wyraźnie napisał że nie oferuje adaptacji gotowca, tylko zrobienie tak samo jak gotowiec + modyfikacje za cenę gotowca + 1500...
  • Odpowiedz
@longermenu: bacz na spady na piętrze, w szczególności w łazience.
Nic gorszego jak spady w każdym pomieszczeniu.
Druga rzecz, to wydłużenie dachu od strony ogrodu celem zadaszenia tarasu. Planuj to od razu, bowiem koszt dobudowy zadaszenia jest horrendalny i nie zawsze możliwy. A jak już jest możliwy, to zazwyczaj wygląda to jak z dupy.

Mierz szerokość garażu. Jeśli masz poszerzyć o dodatkowe 1-2m aby spokojnie zmieściła się druga gablota, zrób to.
  • Odpowiedz