Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #mirkokoksy i #dieta , ile kalorii dieta na masę żeby się od razu nie zalać? Wydaje mi się że sugerowane 3200 to za dużo. 185cm, aktualnie 71kg chciałbym dojść do 80+kg a potem redukcja. Jestem powiedzmy mieszanka endomorfika i mezomorfika. #silownia
  • 14
@EcoK: Wbijanie zaledwie 9kg i konieczność redukcji przy twoim wzroście to byłby jedynie znak, że nie zrobiłeś nic. Zakładam, że zaczynasz bo ważysz dosyć mało. Przy twoim wzroście spokojnie możesz masować do ~85-90kg i dopiero coś myśleć o redukcji. Chyba, że chcesz w miesiąc dobić 9kg, a potem wycinka na lato. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IntruderXXL u mnie to wygląda w sumie tak że jeszcze jakoś 1.5 roku temu ważyłem 110 i byłem ulany że #!$%@?, potem schudłem a teraz sobie chce wyrobić mięsni trochę
@EcoK: Tylko jakiej łatwo nabierasz? Tłuszczowej, czy mięśniowej? Masz ok wagę startową do budowania. Tyjesz 1kg/msc, w treningu progresujesz na tych kilku głównych ćwiczeniach złożonych - przysiad, martwy, wyciskanie leżąc, ohp, wiosło, podciągania. Ciężko będzie się zalać, chyba że będziesz #!$%@?ł jak świnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szybka masa i szybka redukcja (albo kilka redukcji w roku) do droga donikąd.