Wpis z mikrobloga

Dominika Kulczyk:

"Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Bangladeszu, raniąc sobie paluszki, szyje sukienkę, bo inaczej nie zje obiadu, a potem ta sama sukienka ma tysiąckrotne przebicie. To nie jest przecież tak, że my wszyscy jesteśmy wyzyskiwaczami. Taka opinia jest trochę jak nałożenie podatku na nas, bogatych, za to, że wcześniej wstajemy, więcej pracujemy, dźwigamy większy ciężar."


#humor #humorobrazkowy #lewackihumor
r.....y - Dominika Kulczyk:
 "Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Ba...

źródło: comment_uIQmBiT7PFmf5jpZEKbBDqCjZQGhv8CE.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Jah00: raczej kontakty, a w mniejszym stopniu wyzysk. Jeśli chcesz się dorobić, musisz maksymalizować zysk - nie ma opcji win-win, zawsze jest ktoś "poszkodowany", chociażby tym, że pracownik czy podwykonawca otrzymuje mniejszą zapłatę lub nie otrzymuje jej w terminie. Jeśli dołożyć do tego uczestnictwo w dużych przetargach, gdzie jak wiadomo państwo przepłaca, gdzie nie jest nienormalne łapownictwo... nagle okazuje się, że zarobienie dużej kasy nie jest problemem.

Ciekawe, ile mielibysmy milionerów
  • Odpowiedz
Wlasnie, jeansy za 200 zl mozna by bylo zrobic z polakami od A do Z, ale takie #!$%@? jak Kulczykowa musi miec wiecej i wiecej, przenosi do Afryki czy Bangladeszu, robi je za dyszke i za 190 bedzie na obiadki u Sowy i nowe Bentleye.

#!$%@? nie ludzie.


@loczyn:

1. Ktoś ci każe kupować ubrania od niej?
2. Wrzuć foty swoich ubrań, z chęcią sprawdzę czy jesteś takim patriotą gospodarczym

Robiąc
  • Odpowiedz
Nawet na zachodzie w KAPITALISTYCZNYCH USA - pracodawcy sa coraz bardziej swiadomi i socjalnie odpowiedzialni.


@loczyn: Chyba tylko wtedy, jak im rzad #!$%@? regulacje xD

Zaloz firme i produkuj jeansy w polsce. Zobaczysz ilu polakow kupi produkt za takie pieniadze - 2x wieksze, niz produkowane w bangladeszu.
  • Odpowiedz
@loczyn: Chyba tylko wtedy, jak im rzad #!$%@? regulacje xD

No chyba nie

Zaloz firme i produkuj jeansy w polsce. Zobaczysz ilu polakow kupi produkt za takie pieniadze - 2x wieksze, niz produkowane w bangladeszu.


@frogfoot: Sa firmy Polskie ktore produkuja u nas i te JEANSY sa tansze, ale polacy nie kupuja, bo "zachodnie lepsze" i raczej nacjonalizmu u nas prozno szukac.
  • Odpowiedz
1. Ktoś ci każe kupować ubrania od niej?

Nie i nie kupuję bo ona chyba nawet się tym nie zajmuje, ale chyba mam prawo krytykować takie podejście?

2. Wrzuć foty swoich ubrań, z chęcią sprawdzę czy jesteś takim patriotą gospodarczym

Nie mam już ubrań na co-dzień Polskich firm, bo one zdechły na życzenie klientów Polskich.
Jedynie bardziej wyjściowe to posiadam Vistula czy Bytom.

Robiąc zakupy w sklepie też jesteś takim patriotą, że
  • Odpowiedz
ale uwierz mi, że takie inwestowanie to nie jest tylko drapanie się po dupie i wkładanie ludziom pieniędzy, to zarządzanie wysokiej klasy i wbrew pozorom sporo pracy i stresu.


@Lorenzo_von_Matterhorn: Proszę cię, wypowiedziałeś się jak Kulczykowa "hardcore worker". Jak ma się przewagę kapitału to przecież oczywiste jest, że o wiele łatwiej tym się zarządza. Masz: 1) kapitał na inwestycje 2) dostęp do najlepszych doradców 3) dostęp do analiz za gruby hajs,
  • Odpowiedz