Wpis z mikrobloga

Rok temu w Niemczech doszło do wypadku w którym to samochód typu smieciarka wywrocil się na skrzyżowaniu na samochód osobowy,w samochodzie osobowym znajdowała się piecio osobowa rodzina , wszyscy zginęli na miejscu.Dzis zapadł wyrok, rok więzienia w zawieszeniu dla kierowcy który kierował samochod z nadmierną prędkością.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

#prawo #wypadek
  • 21
przesiadl się na miejsce kierowcy mimo że nie znał tego modelu samochodu.


@spokojnie_to_ja: Z tego co wiem to prawo jazdy nie robi się na konkretny model samochodu tak więc ten fakt nie ma nic do rzeczy.
W każdym razie wynika z tego, że nawet prędkości nie przekroczył celowo tylko przez przypadek (zła dźwignia). W takim razie moim zdaniem zawiasy to jak najbardziej adekwatna kara do tego co zrobił źle.
Typ nie ogarnia śmieciarki


@Dzonzi: No właśnie, gościu nie ogarnia śmieciarki. To jest "przestępstwo" jakie popełnił - nie potrafił kierować śmieciarką.

a ty mówisz, że zawiasy to adekwatna kara?


@Dzonzi: Uważam, że za brak umiejętności prowadzenia śmieciarki zawiasy to adekwatna kara. Przecież facet nie stanowi żadnego zagrożenia dla otoczenia, jest normalnym obywatelem, płaci podatki, nigdy by nikogo nie skrzywdził, tylko nie potrafił prowadzić śmieciarki. Gdyby na tym zakręcie nie było
@atestowanie2: ale skutkiem było to że zabił 5 niewinnych osób. Jak się nie umie jeździć to się nie jeździ, bo takie są skutki.

Dla normalnego człowieka życie ze świadomością, że przez ciebie ktoś zginął to jest wystarczająca kara.


To nie jest żadna kara. To kierowców którzy spowodowali wypadki w ogóle by nie karali.
To kierowców którzy spowodowali wypadki w ogóle by nie karali.


@Dzonzi: Jeżeli jakiś kierowca spowodował wypadek niechcący i nie był w stanie temu zapobiec to nie powinien być za to karany! Za wypadki drogowe należy karać tylko i wyłącznie ludzi, którzy do tego wypadku doprowadzili poprzez celowe i skrajne łamanie przepisów drogowych (np. jazdę 100km/h w terenie zabudowanym czy CELOWE przejeżdżanie na czerwonym świetle bo myśleli, że nic nie jedzie) i
@atestowanie2: no a za niemyślenie? Jak się nie umie jeździć, a wsiada się za kółko to wg. mnie jest to celowe działanie, które może doprowadzić do tragedii. Ja np. nie umiem jeździć ciężarówkami i myślę, że gdybym wsiadł do niej to bym spowodował wypadek. Wtedy zostałbym ukarany tylko za brak uprawnień?