Wpis z mikrobloga

Pospieszyłem się z usunięciem poprzedniego wpisu.. Oto mój problem.
Lenovo b50-80. Wymieniałem ostatnio dysk na SSD, stary HDD chciałem dać jako drugi w kieszeni DVD. Kieszeń zakupiłem dysk włożyłem (przy okazji wyłamałem zawiasy zaslepki od DVD, nie wiecie gdzie można takie coś dostać?).
Tylko raz udało mi się uruchomić kompa tak, żeby Windows 10 wstał, normalnie widział dysk i działał. Chociaż system był wyraźnie wolniejszy, mimo, że wszystko wczytywało się w SSD (HDD miał jedną pustą partycję ntfs).

A zatem zrestartowałem kompa i oczywiście Windows nie wstał, a dioda kieszeni dysku migała na czerwono, dysk było słychać.

Po wyjęciu kieszeni Windows wstaje normalnie, działa szybko jak powinien. Po ponownym włożeniu może raz uda mi się go uruchomić prawidłowo, czyta dysk bez problemu, ale system działa wolniej. Po restarcie temat umiera i HDD trzeba wyjmować. Ponadto drugi dysk cały czas jest widoczny w UEFI. Oczywiście UEFI przełączone w tryb Legacy i wyłączony Secure Boot.

Dysk sprawny, kieszeń też skoro komputer dysk widzi.

O co może chodzić? Screeny poniżej w komentarzach

#komputery #laptopy #pc #pytanie #pytaniedoeksperta #windows10 #lenovo
shocco - Pospieszyłem się z usunięciem poprzedniego wpisu.. Oto mój problem.
Lenovo ...

źródło: comment_pZILINfo2Mtp4LCGWbXSM04hSCAGCx8T.jpg

Pobierz
  • 5
@shocco: Zobacz, czy kieszeń nie walnięta. W HD Tune albo CrystalDiskInfo jest jakaś rubryka, coś typu ilość błędów CRC albo coś takiego.
Miałem podobny problem i to właśnie ta kieszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)