Wpis z mikrobloga

Napisalam 4 strony A4 poradnika o pielegnacji cery suchej i postepowaniu ze skora odwodniana w glebszych warstwach, czytaniu skladow, skladnikach, ktorych nie mozna ze soba laczyc, typach emulsji, wynikach badan naukowych na temat poszczegolnych nawilzaczy, doborze odpowiednich preparatow, zaczynajac od myjacych, a konczac na podkladach itd. I zamienilo mi caly tekst w jakies krzaczki, chyba nie da sie cofnac ##!$%@? #zalesie #uroda #kosmetyki #pielegnacja #openoffice
  • 38
@nama: tonik silnie nawilzajacy: moze byc z kwasem laktobionowym albo hialuronowym z apis, na to krem z ceramidami 15% z mazidel, a jesli skora jest w dalszym etapie kuracji juz mocniej wysuszona: na wierzch jak krem sie co najmniej troche wchlonie warstwa lanoliny (moze byc lanomasc z ziaji moze byc babydream masc do pielegnacji brodawek sutkowych, bardzo wygodna jest lanolina HPA) /wazeliny/avene cicalfate, dobrze lagodzi jeszcze niezmydlana frakcja sojowa. Warto jeszcze
@Pomeranian: bardzo Ci dziękuję! Już się noszę z zamiarem kupna tego Cicalfate, bo twarz mam non stop ściągniętą, dobrze jest tylko do godziny po nałożeniu i wklepaniu sporej warstwy kremu.

Ta lanomaść się nada np, na nakładanie dużej wartwy na noc do spania? Bo mogę być zaraz na stoisku Ziaji i sobie kupić.
@nama: tak, to jest sama faza tluszczowa, najlepiej na sam koniec, pod to powinnas cos z humektantem w skladzie, w tym avene ktory stosujesz jest humektant (gliceryna). Nie produkuje, dlatego trzeba ja mocno natluszczac.