Wpis z mikrobloga

Siema mirko mam pewien "kłopot". Jako osoba niezameldowana nigdzie nie otrzymałem wezwania na kwalifikacje wojskową. Myślę ok może poszło na ostatni meldunek, ale nie, Pani z urzędu poinformowała mnie że lista była tworzona na podstawie osób zameldowanych chociaż 2 lata wstecz, a że to jest wieś to skończyli już komisje (mea culpa za późno się zorientowałem ale bez wezwania jest ciężko). No i zacząłem pytać i dzwonić co mogę zrobić
bo wezwania nie mam ale obowiązek jest a ja nie chcę mieć z tego powodu większych problemów. Z tego co się dowiedziałem to mogli by mnie dopisać do komisji koło mojego miejsca zamieszkania (Warszawa) ale właściciel mieszkania które wynajmują moi rodzice nie chce mnie zameldować choćby na meldunek czasowy na 3 miesiące bo... Nie. Ktoś mi powiedział że UM Śródmieście może mnie przyjąć jako osoba bezmeldunku, ale na ich stronie jest napisane że oni przyjmują tylko osoby zameldowane u nich. I teraz dopiero moje pytanie xD, czy mogę jakoś przekonać czyt. wymusić meldunek czasowy na właścicielu mieszkania oraz czy ktoś miał podobny problem i jest z Warszawy i czy poszedł na tą komisje do Śródmieścia? #warszawa #meldunek
  • 3
@Piqer: Właściciel nie musi wyrażać zgody ani nawet wiedzieć o meldunku tymczasowym. Co prawda w mniejszych urzędach czasami o tym nie wiedzą i "no ale jak to, proszę zgode właściciela, a najlepiej z nim przyjść blablabla" ale w Warszawie nie powinni robić problemów. Nie wiem tylko co z faktem, że umowa najmu jest na rodziców, ale według mnie to urzędnik każe Ci jakiś świstek podpisać w stylu "oświadczam, że mieszkam tam