Wpis z mikrobloga

Dzisiaj będziemy obalać historyczne mity, których przez lata narosło bardzo wiele.

Jeden z najdziwniejszych ‘internetowych’ mitów dotyczących husarii mówi o tym, jakoby najemnicy mieli w swoich kontraktach zastrzeżenie, że mogą walczyć przeciwko wszystkim rodzajom wojsk, poza polską husarią. Przyjrzyjmy się dokładnie jak to z tym jest.

Link do znaleziska Czy wiesz, że mitem jest to, iż najemnicy mieli w kontraktach zapisanie, że nie muszą walczyć z husarią?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji autorskiego tagu #historykon

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #wojna #wojsko #mitologia #klamstwaklamstewka #patriotyzm #husaria #szwecja #polska #polityka #militaria #prawo
sropo - Dzisiaj będziemy obalać historyczne mity, których przez lata narosło bardzo w...

źródło: comment_cSaFm5oxjiLBEO5xYqBKa3FpB9vTGtcP.jpg

Pobierz
  • 22
@sropo:

Ja tak się zawsze zastanawiałem, skoro husaria była taka świetna to dlaczego żaden inny kraj jej nie skopiował. Gustaw Adolf sporo zainspirował się polską sztuką wojenną, ale powołane przez niego formacje naśladowały raczej lżejszą polską kawalerię.