Wpis z mikrobloga

@imlmpe: Obejrzałem materiał i jeszcze ten, który zalinkowałem, jak to ma się do tego, że w kościele da się często usłyszeć agresywne kazania w stosunku do osób homoseksualnych, osób żyjących razem bez ślubu itd.
Need - @imlmpe: Obejrzałem materiał i jeszcze ten, który zalinkowałem, jak to ma się ...
  • Odpowiedz
jak to ma się do tego, że w kościele da się często usłyszeć agresywne kazania w stosunku do osób homoseksualnych, osób żyjących razem bez ślubu itd.


@Need: to jest dobre pytanie. Sam chciałbym znać odpowiedź. To co naucza Biblia, nie zawsze pokrywa się z tym, czego naucza konkretny ksiądz. Sam Kościół Katolicki nie jest agresywnie nastawiony do takich ludzi (zobacz np. komentarze papieża Franciszka na ich temat), ale poglądy konkretnych 'głosicieli
  • Odpowiedz
@imlmpe:

Jak pisałem ten komentarz to właśnie sobie przypomniałem o stanowisku papieża, ale bądź co bądź to księża tworzą posłuch, bo to ich większość ludzi się słucha. Nie wiem czy ty też masz takie wrażenie, ale wersja polska katolicyzmu jest strasznie toksyczna. Matka mojego znajomego jest bardzo zagorzałą katoliczką i jak się ściął na łyso to ona nie chciała z nim rozmawiać z miesiąc chyba, bo taka fryzura kojarzyła się jej
  • Odpowiedz
  • 0
@imlmpe: co to znaczy Bóg się zdenerwował ? To bóg czuje gniew? przecież to negatywne uczucie, a w niebie przecież nie ma negatywnych uczuć.


@MrBanana: spora część Starego Testamentu to opis gniewu bożego. Nie wiem skąd pomysł, że Bóg nie ma negatywnych uczuć - na pewno pomysł ten nie bazuje na Biblii.
  • Odpowiedz