Wpis z mikrobloga

@to_juz_przesada w moim otoczeniu akurat (na szczęście) tego nie zaobserwowałam, ale siedzę w przemyśle kosmetycznym od kuchni i niestety wiele firm kosmetycznych i osób, które są z przemysłem związane mają podstawy, żeby tak sądzić.
Pomijając fakt, że pracowałam też w handlu w kosmetykach i w praktyce też było "eeee, pani, jak to, używać taniego żelu do twarzy, jak to będzie wyglądać"
@PieceOfShit:

ktoś już dowiódł że te ceny to wina kobiet. Chcą mieć lepszej jakości składniki, kolorowe opakowania, ładne zapachy itp., dlatego produkty dla kobiet są droższe.


Składniki to tak niekoniecznie są lepsze, szczególnie w tych bardzo popularnych markach. Kobiety chca mieć efekt od jednego mycia, więc szampony są pełne oblepiaczy, które w końcu te włosy bardziej niszczą niż pomagają, do tego nie pomagają też skórze głowy, a po czasie powodują wzmożone
@PieceOfShit: Produkty dla mężczyzn też są drogie, tylko mało facetów wybiera coś konkretnego, większość ma te żele do wszystkiego i jest OK, sam używam na co dzień i na siłownię, ale jakiś konkretny kosmetyk do włosów (inny niż guma Joanna z Rossmanna) to koszt od 50/60 zł w górę. Tak samo szampony, perfumy itp., ciężko jest znaleźć coś dobrego w niskiej cenie, a fajnie jest dobrze wyglądać wychodząc z domu.
Widać kobiety które o siebie nie dbają.


@RustyJames: Owszem. Ale też posiadanie 30 szamponów i kremów też za bardzo nie pomaga(a wręcz szkodzą takie eksperymenty). Lepiej mnie, a dobrze dobranych i skutecznie stosowanych.
A do tego niektóre kobiety nie doceniają w np poroście włosów roli odżywiania, a dobre odżywianie+suplementacja pomoże bardziej niż wcieranie czegoś w skóre głowy(nie mówię, żeby nie wcierać, bo można jako dodatek) Dbanie o to co już urosło