Wpis z mikrobloga

Zadanie rekrutacyjne no. 4 - https://notehub.org/n2wqw
Podołacie Mid Developerzy? ( ͡º ͜ʖ͡º) #webdev #backend. Technologia dowolna, czas nieograniczony.
Na poziomie mida coraz rzadziej firmy dają zadania rekrutacyjne, bo wraz ze wzrostem trudności zwiększa się też czas potrzebny na wykonanie zadania - a czas to pieniądz.

Niestety zadania będą pojawiały się trochę rzadziej ze względu na natłok pracy.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.
Zachęcam do nadsyłania zadań na pw! Pomoże to nam zbudować większą bazę wiedzy :)

Poprzednie zadania:
1. https://notehub.org/9pk10
2. https://notehub.org/r6blk
3. https://notehub.org/unw4x

---------------------
#rekrutacjepstrg - tag z zadaniami rekrutacyjnymi wzorowanymi na realnych zadaniach od polskich firm.
#programowanie
  • 44
@pitu120: Tak, takie zadania są rzadkością. Też zbyt szanuję swój czas, raczej bym wyjaśnił w jaki sposób to zrobić niż implementował. Też spotykałem się z zadaniami typu "Napisz klasę, która zrobi to i to". Taka formuła jest spoko, bo nie zabiera czasu na stawianie apki od zera, ale też jest ściśle powiązana z daną technologią.
@pstrg: @Nimaskalisto:
Ja bym zastosował do serwera logowania rabbitMQ, który właśnie zwracałby tokeny JWT. Każdy request do różnych api przechodziłby przez kolejkę do poszczególnych mikroserwisów. Oparty na websocket, byłby rozwiązaniem szybszym niż zwykły XHR i dosyć łatwy do rozbudowy, np poprzez dodanie dodatkowych serwerów autentykacji. Wprowadziliśmy to ostatnio u siebie w firmie, bardzo fajne rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eoz: no powiedzmy 2 tygodnie to max. Zadanie estymowałbym na 20-30rbh razem z myśleniem. Oczywiście zależy od sposobu rozwiązania i stacku technologicznego.
@eoz: Zadania dla midów to ogólnie raczej rzadkość :) Jeśli już są to zazwyczaj polegają na dobudowaniu jakiegoś ficzera do kodu, który oni dostarczają. W ten sposób mogą sprawdzić umiejętności i nie tracić czasu kandydata na stawianie całego środowiska i konfigurowanie aplikacji.
2 tygodnie to max


@pstrg: czemu aż tyle? Serwis logowania, przechowujący informacje o requestach dozwolonych użytkownikowi, wysyłający ciasteczka. Aplikacja albo wysyłająca wszystkie request do 'serwisu logowania', które serwis logowania albo odrzuca albo zwraca do aplikacji do wykonania.
@mirasKo-Kalwario: Przykładowo, mam parę procesów uruchamianych przez crona, które wysyłają requesty o dane z różnych serwerów. Odpowiedzi trafiają do producenta, który decyduje, do którego konsumenta ma trafić dana odpowiedź i czy w ogóle musi zostać przetworzona. To się dzieje jeszcze asynchronicznie (tworzone i zabijane są kolejne wątki, w zależności od potrzeb i ilości wiadomości), ale konsument jest jednocześnie kolejnym producentem i przetworzone dane wysyła partami do innych kolejek, które działają już