Wpis z mikrobloga

Tak oto wygląda teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Rzucewa w województwie Pomorskim.
Część chroniona nad Zatoką Pucką.
Czyli leśnicy koszą drewno na potęgę i ciężki sprzęt rozjeżdżając las wywozi drewno.
Tyle się mówi o dewastacji lasów przez wycinkę i nie ma żadnych efektów tego szumu, leśnicy koszą dalej.

#dewastacja #las #rowery #wycinkadrzew #mtb
reddin - Tak oto wygląda teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Rzucewa w ...

źródło: comment_WaCm2Rom6JBrwIgcNv6UiPPXxa6mQIbI.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@TP-w-trzeciej-klasie: Muszę przyznać, że straciłem motywację na ten moment, bo w niektórych kwestiach rozmijamy się ze zrozumieniem, co piszemy, w innych mam wrażenie, że mimo moich argumentów i cytowanych badań, dalej stoisz na swoim stanowisku.
Z jednej strony wolałbym więc rozmawiać o jakimś węższym, konkretnym problemie, z drugiej chciałbym zrozumieć jak można nie być zwolennikiem zwiększenia obszarów ochrony ścisłej, np. w PB i twierdzić, że lasy gospodarcze zapewniają przeżycie wszystkich gatunków,
  • Odpowiedz
@szybki_zuk ech... I tyle rozmowy jak krew w piach. Jestem zwolennikiem powiększenia obszarów wyłączonych z gospodarki, ochrony ścisłej, tyle że to już się dzieje! Podczas kiedy Ty nie zaproponowała żadnych kryteriów uznawania tych obszarów tylko walkujesz Białowieża, gdzie są cenne drzewostany, ale są to zadbane i naprawdę dobrze prowadzone lasy gospodarcze (poza oczywistym -sprawilbya samym PN)

Pracę WWF przyrównuje do opracowań antyszczepiobkowcy, ze względu na konstrukcję - powoływanie się na źródła, bez
  • Odpowiedz
@TP-w-trzeciej-klasie: Ależ proponowałem, ogólnikowo bo nie opracowujemy teraz konkretnych wytycznych, które wejdą w życie :D to by była ciężka praca dla całego zespołu. Po prostu te najcenniejsze lasy, z największą bioróżnorodnością i najmniejszymi przekształceniami, szczególnie te, które utracą część swoich wartości bez objęcia ścisłą ochroną (np. wiele gatunków balansuje na granicy wymarcia przez to, że mają małe i izolowane populacje).

Pracę WWF przyrównuje do opracowań antyszczepiobkowcy, ze względu na konstrukcję -
  • Odpowiedz
Oj tam, nie w piach. Z czasem chętnie podyskutuję o kolejnych poruszonych wątkach.


@TP-w-trzeciej-klasie: *cd. Szczególnie, że jestem w trakcie przeglądu literatury (praca na wiele miesięcy, już mam na liście 200 publikacji, które potencjalnie mogą się przydać i ciągle rośnie xD), wcześniej zajmowałem się chrząszczami wodnymi, więc dużo pracy przede mną jeszcze, to muszę przyznać.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk tylko była głosem w dyskusji nasyconym emocjami, a moim zdaniem to nie jest na miejscu, kiedy mamy mówić o nauce, czyli o faktach

Dla mnie praca naukowa odwołuje się do danych, nie do cytatów. Nawet na pracy inżynierskiej czy magisterskiej to się wymaga od studentów

Głos w dyskusji, opinia - ok. Ale nie praca naukowa.

I oczywiście, Tomaszewski i Szyszko ogłady nie mieli i pionkami byki i dyskusja z żadnej strony
  • Odpowiedz
tylko była głosem w dyskusji nasyconym emocjami, a moim zdaniem to nie jest na miejscu, kiedy mamy mówić o nauce, czyli o faktach

I oczywiście, Tomaszewski i Szyszko ogłady nie mieli i pionkami byki i dyskusja z żadnej strony wtedy nie była dojrzała, ale to nie jest powód by umniejszać w ogóle formie dyskusji. Jesteśmy cywilizowanymi ludzmi.


@TP-w-trzeciej-klasie: Jak dla mnie mają po prostu rację, a do Szyszko i jego bredni
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Ja nie odniosłem się ani do Szyszki, ani do Tomaszewskiego. Więc czemu odnosisz się do ich wypowiedzi, aby udowadniać swoje racje?
Fakty są takie, że i jeden i drugi mają wiedze, ale mają i swoje lata i swoje urojenia. Ich wypowiedzi to istne fiksum dyrdum rzeczy logicznych i rzetelnych informacji, które jednak nie mają żadnego znaczenia, kiedy mieszają je z półprawdami i własnymi urojeniami. Dlatego, zauważ, nawet ani razu o
  • Odpowiedz
Ja nie odniosłem się ani do Szyszki, ani do Tomaszewskiego. Więc czemu odnosisz się do ich wypowiedzi, aby udowadniać swoje racje?


@TP-w-trzeciej-klasie: "tylko była głosem w dyskusji nasyconym emocjami, a moim zdaniem to nie jest na miejscu, kiedy mamy mówić o nauce, czyli o faktach
I oczywiście, Tomaszewski i Szyszko ogłady nie mieli i pionkami byki i dyskusja z żadnej strony wtedy nie była dojrzała" Zrozumiałem, że z "żadnej strony" oznacza,
  • Odpowiedz
@szybki_zuk cały czas mówię, że na zbyt ogólnym poziomie się poruszamy, a wracasz do motywów, których nijak nie wiąże ze swoją "linią" dyskusji.
Szyszko i Tomaszewski, to byli dwaj figuranci, którzy swoją rolę dla obecnej władzy spełnili. Jeśli chcesz porównywać to co oni mówili, z tym co mówił Wesołowski, to mysle, że obrażasz tego drugiego. I choć do Wesołowskiego odnosic się nie będę że względu na naturę tego tekstu, tak o pozostałych
  • Odpowiedz
Szyszko i Tomaszewski


@TP-w-trzeciej-klasie: Ale już pisałem, że nie chodzi mi tylko o ministrów.

A nie potrafiles siegnac po argumenty nawet, jak bronią Twoje.


@TP-w-trzeciej-klasie: W której sprawie sięgnąć po argumenty.

Rdlp Krosno, jeśli nie ma, będzie się starali o certyfikację, bo to dziś jest obligo.


@TP-w-trzeciej-klasie: Na jakiej podstawie?

Drzewa dziuplastych są pod ochroną. Nawet "zły" Tomaszewski to popierał. Z resztą każdy kto ma choć trochę oleju w
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Tych czterech analiz nie wykorzystałeś do obrony swoich tez. W ogóle. Podałeś tylko cztery prace i napisałeś, że udowadniają Twoje tezy. Ja po ich przeczytaniu wymieniłem kilka wniosków z prac, które popierają moje twierdzenia i na tym "dyskusja" się w zasadzie skończyła. I żeby była jasne, chciałem tylko rozkręcić dyskusję, nie stricte spierać się o punkt widzenia, a dowody, fakty. Ale od tego odeszliśmy tak daleko, że powrotu w zasadzie
  • Odpowiedz
Tych czterech analiz nie wykorzystałeś do obrony swoich tez. W ogóle. Podałeś tylko cztery prace i napisałeś, że udowadniają Twoje tezy. Ja po ich przeczytaniu wymieniłem kilka wniosków z prac, które popierają moje twierdzenia i na tym "dyskusja" się w zasadzie skończyła. I żeby była jasne, chciałem tylko rozkręcić dyskusję, nie stricte spierać się o punkt widzenia, a dowody, fakty. Ale od tego odeszliśmy tak daleko, że powrotu w zasadzie nie ma.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk biorę wolne od dyskusji bo raz - emocje mi puściły, na co nic nie poradzę, dwa - utknąłem chwilowo w papierach a cos się skupić nie mogę i marnuje aż za dużo czasu, to i na sensowna odpowiedz się nie skupie. Jak ochłonę, obiecuję merytoryczną odpowiedz. I oczywiście w mniejszych sprawach zachęcam do kontaktu cały czas, priv czy nie.

Za bardzo się angażuje w to wszystko. Sorki.
  • Odpowiedz
@TP-w-trzeciej-klasie: Spoko.
Trochę się próbowałem wczuć, co może Cię boleć w moim punkcie widzenia. Patrząc w ten sposób, że w jakimś leśnictwie wprowadzi się lepszą gospodarkę niż była wcześniej to rzeczywiście, można powiedzieć, że ta gospodarka się przyczynia do lepszej ochrony i tak czuć. Ja to nazywam mniejszym szkodzeniem bez negatywnych emocji, po prostu zauważam fakt, że to do czego się odnosimy oceniając gospodarkę, ten ideał, to las naturalny.

W każdym
  • Odpowiedz