Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Serio nie rozumiem swojej różowej, ja jak coś ugotuję to myk i od razu zmywam wszystko. A ona powrzuca wszystko do zlewu i tak leży 2 dni aż wszystko pozasycha. Jeszcze mi gada żebyśmy kupili zmywarkę, kumacie? zmywarka dla 2 osób które nawet nie gotują codziennie, bo jej się nie chce umyć talerza i łyżki po sobie... kolejny grat do małego mieszkania. A w salonie 2 fotele ubrań zawalone jej ubraniami od ponad tygodnia.
#zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 78
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mam taką współlokatorkę, ale ostatnio coś stało przez tydzień i w końcu wziąłem i wyrzuciłem przy okazji wznoszenia śmieci. Od tej pory nic nie stoi w zalewie, ewentualnie maksymalnie dzień jak rzeczywiście nie ma na nic czasu :)
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Jak się ma łącznie po dwa talerze i po dwa sztućce każdego typu oraz killka kubków, a do gotowania dwa garnki na krzyż to zmywarka nie ma sensu (ale ja zmywam już w trakcie gotowania, więc problem znika) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
O zmywarkę też trzeba dbać, zakup kosztuje, środki kosztują, naprawy kosztują. Jeśli weźmiesz wszystko pod uwagę, to zmywarka jest droższa przy kilku domownikach od zmywania ręcznego. W dodatku jak zbierasz w niej naczynia dłuższy czas to zaczyna śmierdzieć. Może jak jej to tak zobrazujesz, to przejdzie jej ochota na zmywarkę. Też zmywam / sprzątam od razu i nie znalazłem lepszego sposobu na niemęczenie siebie i domowników jeśli o zmywanie chodzi. Zmywarka dla
  • Odpowiedz
Beka z tych co uważają że dla 2 osób zmywarka to jakaś niezbędna rzecz xDD Ile pobrudzisz naczyń przy robieniu obiadu? 1 patelnia, 1 garnek, 2 talerze, 2 miski i 2 pary sztućców. No faktycznie, ciężko umyć to ręcznie xD Szczególnie że jak się to robi od razu to w większości przypadków wystarczy spłukać zanieczyszczenia wodą, maznąć gąbką z płynem dwa razy, spłukać szumy i gotowe. No ale lepiej nastawić zmywarkę i
  • Odpowiedz
@kowad: jeśli chodzi o koszty to różowo nie jest, w zależności od programu wydasz na umycie naczyń od 1zł do 2 zł licząc prąd i kostkę. Do tego koszt zmywarki. Ale nie kupuje się jej po to aby oszczędzać pieniądze tylko oszczędzać czas. Zamiast mycia naczyń masz więcej czasu na co innego i nie masz zniszczonych rąk od codziennego moczenia w detergentach. Wygoda przede wszystkim.
  • Odpowiedz
@parhelia nie wiem. Ja jestem syfiarą i do mnie mało rzeczy za sprzątaniem przemawiało. Do 15. roku życia miałam ludzi od sprzątania, a później jak kasa się skończyła, to nadal w rodzinie zamiast pokazać mi i rodzeństwu że kasa się skończyła z to robili wiele rzeczy za mnie i rodzeństwo, przez co jesteśmy upośledzeni pod wieloma kątami. Oczywiście to nie ich wina, ale do mnie przemawiało tylko pokazywanie mi na talerzu jaki
  • Odpowiedz
  • 0
Jeszcze mi gada żebyśmy kupili zmywarkę, kumacie? zmywarka dla 2 osób które nawet nie gotują codziennie, bo jej się nie chce umyć talerza i łyżki po sobie... kolejny grat do małego mieszkania

Po co komu odkurzacz, nieduże mieszkanie, można chodzić z miotłą. Po suszarka, są ręczniki, nie opłaca się. Po co komu klima, 30 stopni w cieniu przejdzie za parę dni. Zmywanie ręczne w 2k18 gdy stać cię na zmywarkę lel
  • Odpowiedz
@vind: ale widzisz różnicę między odkurzaniem 50m2 mieszkania, które zajmuje kilkanaście minut, a zmyciem dosłownie 5 naczyń co trwa tyle co nastawienie zmywarki? Masz też robota kuchennego żeby robił Ci sam jedzenie? Suszarkę do ubrań? Maszynę do automatycznego prasowania też posiadasz? 2k18 gdy stać Cię na pełno zbędnego sprzętu lel
  • Odpowiedz
  • 0
@Rst00 nie widzę, dla mnie zmywanie jest o wiele bardziej uciążliwe, poza tym możesz zmywarkę włączać rzadziej. Jak się coś gotuje to sporo rzeczy do zmywania potem jest.
  • Odpowiedz