Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Serio nie rozumiem swojej różowej, ja jak coś ugotuję to myk i od razu zmywam wszystko. A ona powrzuca wszystko do zlewu i tak leży 2 dni aż wszystko pozasycha. Jeszcze mi gada żebyśmy kupili zmywarkę, kumacie? zmywarka dla 2 osób które nawet nie gotują codziennie, bo jej się nie chce umyć talerza i łyżki po sobie... kolejny grat do małego mieszkania. A w salonie 2 fotele ubrań zawalone jej ubraniami od ponad tygodnia.
#zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 78
  • Odpowiedz
@vind: no możesz, ale jaki jest sens wrzucać zaschnięte naczynia do zmywarki i włączać ją nie wiem, co 3 dni zamiast podczas gotowania "w wolnej chwili" od razu umyć to brudne naczynie gdzie wystarczy je zazwyczaj opłukać bieżącą wodą? Do mnie taka argumentacja nie trafia, nie wyobrażam sobie mieszkać tylko z dziewczyną i kupować specjalnie zmywarkę żeby nie myć ręcznie 8 rzeczy dziennie, a dodatkowo tracić miejsce w i tak już
  • Odpowiedz
Miałem to samo. Jeśli tak jest przed ślubem to potem będzie tylko gorzej. 90% awantur u mnie jest o jej bałagan, po jak masz prace i dzieci to chcesz wrócić do czystego mieszkania. Choćbym nie wiem ile sprzątał, na drugi dzień jest syf. Uciekaj od niej
  • Odpowiedz
  • 2
Mieszkam sam, mam pełnowymiarową zmywarkę, praktycznie nic nie gotuje a i tak zmywarka chodzi co 2-3 dzień. Co wy, jecie na papierowych talerzykach i pijecie z plastikowych kubków że nie macie czego myć? XD
  • Odpowiedz
@Rst00: Ale to nie st 8 rzeczy, Powiedzmy, że każda osoba zużywa 4 talerze dziennie, do tego drugie tyle kubków/szklanek, przyjmijmy optymistycznie, że jeden/dwa garnki, często pojemniki w których się trzyma jedzenie w lodówce czy gdziekolwiek, jakieś łyżki czy noże kuchenne. Do tego wszystkiego sztućce. Wszystko trzeba umyć gąbkami które zazwyczaj mają na sobie więcej zarazków niż kibel, odłożyć do wysuszenia co zawala blat.

"w wolnej chwili" od razu umyć to
  • Odpowiedz
@vind: ale ja o nic nie bóldupię :D Po prostu nie rozumiem sensu kupowania zmywarki dla 2 osób i nadal Twoje argumenty do mnie nie trafiają. Jak robisz śniadanie to ile pobrudzisz naczyń 2? 3? Przepłuczesz wodą i są czyste. Z obiadem gorzej ale nadal nie rozumiem, Ty przypalasz te wszystkie naczynia że później myłbyś to 30 min i "niszczył sobie dłonie"? :D Jak zrobisz obiad to umycie patelni czy garnka
  • Odpowiedz
Przepłuczesz wodą i są czyste


@Rst00: No... nie. Potem naczynia są wiecznie niedomyte, poobklejane. Poza tym komu chce się zmywać wszystko gdy ma jedzenie gotowe na stole, albo kto zaraz po zjedzeniu posiłku ma ochotę zmywać?
Akurat zmywarka to urządzenie które komfort życia podnosi bardzo znacząco.
Wnioskując:
+ oszczędzasz czas (tak, nieistotne jak to tłumaczysz tak czy siak go oszczędzasz, na załadowanie marnujesz go kilkukrotnie mniej niż na mycie naczyń)
+
  • Odpowiedz
@vind: no ja np. przygotowując obiad myję w trakcie pobrudzone garnki/patelnie, a po zjedzeniu idę i myję ten 1/2 talerze od razu. Kwestia przyzwyczajenia. A sobie taką listę też mogę zrobić:

Myjąc ręcznie:
+ oszczędzam czas - nie muszę wstawiać "X" naczyń, nastawiać programów, uzupełniać detergentów, wyjmować później naczyń ze zmywarki itd.
+ oszczędzam miejsce - naczynia do suszenia odkładam do drugiej komory gdzie od razu stamtąd później biorę naczynia do
  • Odpowiedz
Boze co ja czytam xD
Ukryte koszty zmywarki xD

Mamy zmywarke od lat dla 2 osób i nie wyobrazam sobie juz jej nie miec. A tu wchodze na wykop i dowiaduje się ze to niepotrzebny luksus, ludzie babraja się w tłustych talerzach bo zmywarka to ukryty koszt i trzeba raz na miesiąc kupić karton soli za 20zl XDDDDD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To ja mieszkam sam a zmywarka musi byc i jest. 45cm co prawda czasem chodzi 2x dziennie bo mi szkoda czasu zmywanie ręczne.

patologia to w XXI w. gotuje w mieszkaniu, przecież to się kompletnie nie opłaca jak się ma chociaż te 15 zł/h


@Instynkt: No generalnie albo jesz gówno albo ważysz 40 kilo i starczy Ci garść sałaty albo #!$%@? sporo $$$.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak bym czytał o sobie :) Ale jeśli chodzi o ubrania to tutaj rewanżuję się żonie z nawiązką - 3 kupki: świeże, chodzone i musi się 1 dzień przewietrzyć, brudne, ale po domu jeszcze można chodzić bo nie śmierdzi :)
  • Odpowiedz