Wpis z mikrobloga

#lublin #motoryzacja odnośnie tegi wpisu, wołam osoby które plusowały i komentowały: @kikut11 @franekbo @Rafal___ @Dezynwoltura @mozetakmozenie @Corgan95 @honey___badger @adik311 @cypisek84 @franekbo @progressive @Krzysu @mozetakmozenie


Korek dziś zaczynał się na środku mostu i gdy do niego dojeżdżałem, miałem zamiar od razu ruszyć bus pasem ale zauważyłem że na początku korku stoi Policja ( i tu historia powinna się kończyć a ja powinienem grzecznie czekać w korku pół godziny ale jednak się nie kończy ( ͡° ͜ʖ ͡°)), więc stanąłem w korku. Za mną jechały dwa inne auta i najwyraźniej nie spostrzegły Policji i pojechały bus pasem, co spotkało się z zerową reakcją mundurowych. Chwile później przejechał kolejny samochód i koparka, i tu również Policjanci nic nie zrobili. Jednak najlepszy okazał się kierowca stojący za radiowozem, który również wjechał na bus pas i pojechał dalej xD (policjanci stali twardo). Ja widząc to uznałem że chyba Policja jednak postanowiła w tym okresie nie reagować na to wykroczenie i też wjechałem na bus pas ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jednak gdy tylko minąłem radiowóz , czara goryczy u Policjantów musiała się przelać i ci ruszyli za mną xD. Zjechałem do szkoły muzycznej i standardowo sprawdzenie dokumentów i dmuchanie. Pan policjant spytał się czemu jechałem bus pasem, wiec powiedziałem że chciałem skręcić na strażacką no i widziadłem że inni też jeżdżą. Skończyło się na tym że Pan Policjant poprosił żebym już więcej nie jeździł w ten sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°) i puści mnie wolno. Ogólnie całe zatrzymanie było przeprowadzone w miłej atmosferze i bez żadnej spiny. Jeśli któryś z Panów Policjantów to czyta to serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje że nadal będziecie łaskawym okiem patrzyć na osoby jeżdżące bus pasem, choćby z powodów które wymieniłem w poprzednim wpisie.
  • 14
@cypisek84

w normalnych miastach jak masz iluś tam pasażerów to można się poruszać bus pasem

Moim zdaniem, rolą buspasów jest usprawnienie komunikacji miejskiej, aby mogła ominąć korki, a zezwalanie na jazdę osobówek po nich, jeśli masz iluś pasażerów powoduje, że znów nie spełniają swojej funkcji bo z powrotem zacznie się na nich korek. Ja rozumiem, że niektóre buspasy są z dupy, tak jak przy rondzie Kowcza, bo korki zwykle sięgają dalej niż
@szaman136: Czy było to może po 15? Może to ci sami panowie co włączyli koguta na kierowców, którzy wepchali się na skrzyżowanie uniemożliwiając wyjazd z Głębokiej. Sama zastanawiałam się czy wjeżdżać, ale grzecznie zatrzymałam się przed światłami( ͡º ͜ʖ͡º)
@adik311 moje zdanie jest takie:

Miasto, szczególnie tak zakorkowane jak Lublin powinien dążyć nie tylko do usprawnienia komunikacji miejskiej, ale też indywidualnej. I według mnie to drugie można osiągnąć przez zwiększenie jej wydajności. Zamiast Grażyny do urzędu jechać czterema autami niech mają mozliwosc pojechania jednym autem po bus pasie. Rząd czterech aut stojących w korku ma ~20 metrów. Autobusy mają pewnie tych metrów 17 a z odległością z przodu i z tyłu