Wpis z mikrobloga

@smetan1: Jak karkówka to obowiazkowe są: Jałowiec, Gorczyca i wędzona papryka. Z kolei kurczak kocha cytrynę i czosnek.

Parę razy robiłem udka z kurczaka w taki sposób: robisz świeże masło czosnkowe z jakimś ziołowym dodatkiem (np. koperek), kurczaka marynujesz jakoś lekko (cytryna, sól, pieprz, czosnek jakieś oregano). Natomiast masło czosnkowe wpierdzielasz pod skórę. Na grillu kładziesz skórą do góry i dosalasz samą skórkę. W czasie grillowania pyszne masełko z jednej strony
@smetan1: Na grilla też są fajne marynaty na musztardzie, ale jakiejś mocnej - np. Djon. Na melasie też robiłem marynaty i były zajebiste.

Żeberka też zawsze robią furorę. Ale trzeba je bardzo długo robić. Dlatego ostatnio robiłem wcześniej sous-vide, a na grillu wykończenie. No i budziły zachwyt. Tylko też jest problem żeby dobre cięcie znaleźć.
@smetan1: nie, udka są z natury bardzo soczyste więc jakoś nie myślałem o solance. Ale może trzeba spróbować. Poka przepis.

Mój kumpel często robi cyc w musztardowej marynacie, kroi na 3 i na grilla kładzie zawinięte w folię aluminiową. Może dobrą opcją byłoby całego cycka (ze skórą i kostką) namoczyć w solance i wtedy bez folii na grilla.
@Mirkosoft no nie robiłem właśnie w solance, oglądałem jakiś program jak amerykance grilluja i mówił jeden że w solance cukrowej trzymał 24h udka, suszyl je i tylko potem posolil i popieprzyl na grillu. Przepisu nie mam jako takiego, Ryłko w necie coś znalazłem.