Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z audi a4 b6. Od kilku miesięcy świeci mi się żółta kontrolka zużycia klocków. W starych klockach czujniki faktycznie były przetarte. Wczoraj wymieniłem klocki na nowe, a kontrolka nadal świeci. Gdzie dalej szukać problemu? Czy pozostaje tylko skasowanie błędu VAGiem?

#audi #volkswagen #mechanikasamochodowa #motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #vag
mrbarry - Mirki mam problem z audi a4 b6. Od kilku miesięcy świeci mi się żółta kontr...

źródło: comment_rs3ySTak5mgm4iGBS5IsFjQC2JSt7nPm.jpg

Pobierz
  • 16
a to nie trzeba wykasować błędu? Ja tak chyba miałem, ale to nie było audi.


@JuneJohn: No właśnie tego nie wiem, dlatego zapytałem czy po tej wymianie klocków, nie trzeba również błędu wykasować VAGiem.
@mrbarry: niestety nie wiem jak to wygląda w audi ale w BMW przy zmianie klocków trzeba zmienić czujnik (stary się przeciera razem z klockiem i wtedy odzie sygnał o konieczności zmiany). Nie wiem jak to działa w audi ale googlujac wyskakuje bardzo dużo wątków w tym temacie.
Wczoraj wymieniłem klocki na nowe, a kontrolka nadal świeci. Gdzie dalej szukać problemu? Czy pozostaje tylko skasowanie błędu VAGiem?


@mrbarry: Nie da się skasować błędu, bo po każdym odpaleniu silnika znowu się ten błąd pojawi. Jedynie co można to VAGiem wyłączyć funkcję czujnika klocków.
Ale po prostu masz uszkodzony kabelek/wtyczkę nie od klocków, a od samochodu. Tam trzeba szukać problemu.