Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, właśnie siadam do pisania CV.
A że ostatni raz robiłam to kilka lat do tyłu, chciałam się Was, społeczności moja, doradzić.
Jak teraz powinno wyglądać CV, żeby zwracało uwagę, było czytelne, przyjemne w odbiorze?
Bardziej chodzi mi tu o formę graficzną, niż treść (wiadomo, każdy ma inne atuty do podkreślenia), ale wszelkie rady z chęcią przyjmę () No i jak to jest, koniec końców, ze zdjęciem?
Mamy tu jakiegoś profeszjonala od takich tematów?
A teraz nawalę tagów: #praca #pracbaza #cv #kiciochpyta #hr
  • 12
@Horvath I zdjęcie z wakacji. Koniecznie jakieś szalone, żeby pokazać, jaki kreatywny jesteś ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Maglev Te jednostronicowe właśnie najbardziej do mnie przemawiają, ale nie wiem, czy uda mi się wszystko upchać na jednej stronie, jeśli dam nawet krótki zakres obowiązków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jednym z powodów dlaczego agencje mają formularz zamiast cv jest grafika w cvkach. Podobno można na łeb dostać oglądając setki cv każda w innym kolorze. Dlatego zamiast fikuśnych grafik postaw na prostatę, np jak jakieś paski oddzielajace sekcje to żeby były odcieniach szarości. No i zdjęcie powinno być, a jak korpo to tylko 7/10 w górę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
PS. HR to rak
@harvard-princeton nie mam żadnych fikuśnych grafik, jedynie swoje zdjęcie w kolorze, sekcje oddzielone są granatowymi liniami, a garść informacje typu nazwisko/kontakt/miejsce zamieszkania mam na granatowym prostokącie.
Tyle z kolorów.
Ale wydaje mi się, że treści mam naje*bane jak dzika, ale co zrobię, że z lekka człowiek orkiestra jestem ()
@anuszqa jakbyś powiedziała jakie stanowisko i co tam masz to było by nam łatwiej, ale to może dość osobista sprawa. Ja np nigdy nie napisze, że umiem pakiet Office, choć dobrze go ogarniam. Powód? Ja tu nie będę robił za formatowanie tabelek, skoro aplikuję na konkretne stanowisko. Także może u ciebie w cv są inne rzeczy których można się pozbyć.
@harvard-princeton Ogólnie rzecz ujmując - nie aplikuję na żadne konkretne stanowisko, póki co. Więc chodzi o jakiś zarys mojego doświadczenia i umiejętności ogółem. Ale jestem związana z systemami zarządzania, jakość, środowisko, bhp. Mam certyfikaty odnośnie tych 3 właśnie + studia podyplomowe z bhp. Byłam inspektorem jakości i bhp i pełnomocnikiem systemów zarządzania w firmie produkcyjnej. Największy nacisk chcę położyć na certyfikaty, doświadczenie zawodowe i języki, bo to moje najmocniejsze karty.
Te jednostronicowe właśnie najbardziej do mnie przemawiają, ale nie wiem, czy uda mi się wszystko upchać na jednej stronie, jeśli dam nawet krótki zakres obowiązków ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@anuszqa: I to jest głupi tok myślenia. CV jest po to żeby się niejako zareklamować, pokazać i pochwalić. Nie trzymaj się kurczowo planu "jednej strony" jeśli masz do pokazania więcej.
@avangarda Głupi, ale te 'nowe' Cv są w miare sprytnie zaplanowane i można sporo treści upchać na jednej stronie, nie to co w tej standardowej formie. Ale i tak nie zmieściłam się na jednej.
A nawet nie dodałam super znajomości pakietu office, umiejętności pracy w zespole i takich tam EHHH. ( ͡º ͜ʖ͡º)