Wpis z mikrobloga

@denuke: Mój wpis nie miał na celu usprawiedliwiania działań Rosji czy Chin. Te ostatnie przynajmniej nie wycierają sobie gęby frazesami o szerzeniu demokracji czy wyzwalaniu uciemiężonych ludów z pod opresji tyranów vide Operation Enduring Freedom (sic!). Za każdym razem ten sam scenariusz, jakieś dowody przedstawiane opinii publicznej - nie mające pokrycia w rzeczywistości - o posiadanie przez to czy inne państwo broni masowego rażenia, później inwazja (pod przykrywką misji stabilizacyjnej, lol)
@Tibor: Sorry nie mam teraz czasu, żeby bardziej rozwinąć temat bo muszę zaraz wyjść z domu. Ale mogę ci polecić dokument, a w zasadzie coś w rodzaju video eseju, autorstwa Adama Curtisa zatytułowany "HyperNormalisation" ukazujący jak świat anglosaski (głównie USA) w ostatnich circa 40 latach budował - przy wykorzystaniu mediów, korporacji, banków, kompleksów zbrojeniowych - nowy ład światowy, z dominująca pozycją tzw. anglosfery, poprzez m.in. intencjonalną destabilizację i pogrążanie w chaosie