Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirabelki i Mirki :)

Wpis rozpoczynam z grubej rury...

..............................................................................................................................

Padło 1 000 000 w zdrapce "Giga Życie"!

Wygrana w wysokości 1 000 000 zł trafiła do gracza w miejscowości #swiebodzin
Żeby gracz ten nie ogłupiał od dobrobytu to wygrana została mu podzielona na pulę główną i pulę wypłacaną miesięcznie, zamiast 1 000 000 od razu otrzyma on 160 000 zł płatne od razu oraz 10 000 zł co miesiąc wypłacane przez 7 lat.

W ten sposób przez najbliższe 7 lat nie będzie on musiał w sumie pracować (∩ ͡° ͜ʖ ͡°)⊃

W związku z wydrapaniem tej nagrody głównej zdrapka "Giga Życie" przestała być atrakcyjna, jeżeli chodzi o nagrody główne. Maksymalna wygrana w tej zdrapce to obecnie "tylko" 48 000 zł. Ze zdrapek za 20 zł został nam do kupowania tylko "Szybki Milion" - w niej nadal dostępne są obie nagrody główne, każda to również 1 000 000 zł. Pozostałe zdrapki w cenie 20 złotych, czyli: "Giga Pensja" oraz "Giga Cash", również pozbawione są nagród głównych i ich kupowanie uważam za bezsensowne.

Jeszcze taka ciekawostka dotycząca "Giga Życia". Zdrapka weszła na półki kolektur 30 marca 2016 roku co oznacza, że druga nagroda główna padła po lekko ponad dwóch latach leżenia w kolekturach. Zdrapka "Giga Życie" jest niemalże najstarszą zdrapką znajdującą się w sprzedaży a miejsca ustępuje tylko zdrapce "Super Życie" wprowadzonej do sprzedaży 22 marca 2016 roku.

Zdjęcie wygrywającej zdrapki wrzucam jako obrazek do tego wpisu.

..............................................................................................................................

W sprzedaży są już dostępne pakiety zdrapek "Super Prezent"!

13 kwietnia do kolektur wszedł pakiet 10 zdrapek za 50 zł o nazwie "Super Prezent". Pisałem o nim więcej w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/31077111/wpis-kierowany-do-mirkow-obserwujacych-tag-wykopsk/
Wcześniej posiadałem o nim bardzo mało informacji i większość z nich to były raptem domysły. Teraz już wiadomo, że np. minimalny zwrot z paczki tych zdrapek to 15 zł. Większość paczek daje zwrot w wysokości 15-35 zł, czyli najczęściej będziemy od 35 zł do 15 zł "w plecy" na paczce. Jeżeli dobrze liczę to nasze szanse na to, że przy zakupie kompletu zdrapek "Super Prezent" wyjdziemy na "+" wynoszą 8,6% z czego 7,5% będzie oznaczało zwrot w wysokości 65-85 zł. Na zwrot z paczki wynoszący ponad 100 zł mamy 1,1% szansy.
Oficjalna informacja jest taka, że zdrapki "Super Prezent" można kupić tylko w komplecie 10 sztuk, jednak wiele osób mówi, że w ich kolekturach można te zdrapki kupić również na pojedyncze sztuki. Okazuje się, że kolektorzy rozrywają opakowania zbiorcze i sprzedają je na sztuki mając na takie rozwiązanie wielu chętnych.
Dajcie znać czy u Was te zdrapki można kupić tylko w pakiecie po 50 zł czy jednak kolektorzy pozwalają kupić również jedną zdrapkę z kompletu w cenie 5 zł.

..............................................................................................................................

Zakończenie sprzedaży zdrapki "Super Linie" oraz "Wypłata"!

Przekopiuję informację od Totalizatora Sportowego:
Totalizator Sportowy Sp. z o.o. informuje, że termin zakończenia sprzedaży losów loterii pieniężnej "Wypłata" gra nr 0395 oraz "Super linie" gra nr 0398 został ustalony na dzień 18 kwietnia 2018 r.

O ile wypłata to taki średniak wśród zdrapek tak "Super Linie" to najlepsza na ten moment zdrapka do zakupu i jeżeli coś bierzecie to powinny być to właśnie "Super Linie". Jeżeli w Waszej okolicy są jeszcze "Super Linie" to warto kupić właśnie je, szczególnie wtedy kiedy przedział paczek to 42 000-84 000 (właśnie tam obstawiam występowanie 2 głównych wygranych), chociaż każdy pozostały przedział również zawiera nagrodę główną (przypomnę, że w "Super Liniach" pozostały aż 4 z 9 głównych nagród do wygrania a nakład pozostały w sprzedaży to mniej jak 5%.

..............................................................................................................................

Tradycyjnie odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Najlepsze Życzenia".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Serduszko" jeżeli interesuje nas kwota 14 000 zł, jeżeli jednak zadowolimy się kwotą 1 500 zł to polecam wybierać zdrapkę "Wypłata".

- 2 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Super Vabank".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki". Jeżeli celujemy w większe pieniądze to polecam zdrapkę "Polska Gola!" w której mamy szansę na 55 000 zł.

- 3 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "WinGO" ze starej edycji z numerem 364.
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Odradzam zakup zdrapek za 3 zł.

- 5 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Super Linie".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Lotto Ekstraklasa".

- 10 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Mega Pensja" w kolorze pomarańczowym (w wersji zielonej nie ma już nagrody głównej!).
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Odradzam zakup zdrapek za 10 zł.

- 20 zł -
- Niezależnie od tego czy patrzymy na numery paczek czy nie polecam zdrapkę "Szybki Milion". Jest to jedyna zdrapka za 20 zł w której pozostały główne nagrody.

- 30 zł -
- Tutaj nie mamy dużego wyboru bo zdrapka w tej cenie jest tylko jedna... "Wielka Zdrapka 777".W grze pozostała 1 nagroda główna, natomiast 1 została już wydrapana. Polecane przeze mnie paczki to te z numerem poniżej 200 000. Obstawiam, że właśnie tam będzie druga nagroda główna. Polecam ostrożnie kupować tę zdrapkę bo przeważnie aż 7 na 10 losów w paczce będzie losami pustymi a gwarantowany zwrot z paczki kosztującej 300 zł to 120 lub 160 zł - oznacza to, że szybko można w niej dużo przegrać.

- 50 zł -
- Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy tylko pakiet "Super Prezent". W pakiecie tym przynajmniej jedna zdrapka będzie wygrana a minimalny zwrot to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję wygranej bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci. Mimo to ja bym jednak wolał kupić 5 sztuk pomarańczowej "Mega Pensji" niż ten pakiet.

Ogólna opinia:
Obecnie sytuacja w zdrapkach jest średnia. W dłuższym okresie nic nie daje nam szacunkowego wyjścia na "+". Najlepsza zdrapka do zakupu na ten moment to "Super Linie" w cenie 5 zł, ale kupując jej spore ilości i tak nigdy nie nie powinniśmy wyjść z dodatnim saldem.
Wg mnie powinniśmy się na razie wstrzymać ze zdrapkowymi szaleństwami i kupić sobie najwyżej jakąś zdrapkę do obiadu i poczekać aż inni wyzbierają puste losy i zwiększą nasze szanse na główną w innych zdrapkach.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_8BV11guI4OdLtYYnSH6uiOqtFNKWldu4.jpg

Pobierz
  • 28
@Nutaharion: Rozumiem, a tak zapytam z ciekawości z takich standardowych gier jak Lotto, mini lotto, multi multi, kaskada itp., to którą grę uważasz za najbardziej korzystną/opłacalną? Ekstra pensja w ogóle do mnie nie przemawia przede wszystkim przez inflację to raz, dwa niska suma łącznej wygranej i trzy przez cenę losu. Jestem ciekawy jak Ty widzisz te typowe gry.
@Dr_Manhattan: Gry losowe Lotto są raczej można powiedzieć identyczne co do zasady i ich pule na wygrane są matematycznie niemalże równe. Jedyna różnica to w sumie cena kuponu i ewentualna wygrana.
Jeżeli ucieszy nas kilkaset tysięcy to polecam Mini Lotto. Jeżeli wolimy miliony to Lotto. Jeżeli kierujemy się dziesiątkami milionów to oczywiście Eurojackpot. Jeżeli chcemy być ustawieni na 20 lat to Ekstra Pensja. Najgorsza z gier to Kaskada. Super Szansy też
@Nutaharion: Również uważam, że Super Szansa nie ma sensu, ostatnio właśnie przerzuciłem się z Lotto na Mini Lotto. W Lotto też oczywiście gram, ale już mniej. A co sądzisz o Lotto Plus, warto za 1 zł mieć dodatkowe losowanie? Kiedyś przy dużych kumulacjach takich jak teraz wolałem kupić np. 4 losy bez plusa = 12 zł, niż 3 losy z plusem = 12 zł. Obecnie już sam się zastanawiam chyba zależy
@Dr_Manhattan: ja nie biorę plusa, wyliczam, że mi się to nie opłaca :P Kilka razy się już na tym przewiozłem bo akurat coś by wpadło, ale te nagrody są stałe więc w dłuższej perspektywie pewnie i tak bym był jeszcze bardziej na minus.

Co do ilości zakładów na kuponie to ja uważam, że to obojętne i się nie bawię w rozkładanie tego na pojedyncze zakłady :P
Najgorsza z gier to Kaskada.


@Nutaharion: Dlaczego najgorsza? Wcześniej grałem w dużo w mini i nawet nigdy trójki nie miałem.
Teraz gram w kaskadę (już z 6-7 zakładów) i 3 razy miałem najniższą wygraną 2 zł, więc chociaż kupon się zwrócił.
A jeśli chodzi o główną wygraną w kaskadzie 250 000 zł, a w mini też podobnie.
  • 0
@minvt w kaskadzie pula nie przechodzi dalej na kolejne losowania i jest to gra tego typu że nie można w niej puścić dwóch identycznych zakładów. Na dodatek liczba kuponów jest ograniczona, oznacza to że jeżeli każdy Polak chciałby jednego dnia kupić po kaskadzie to większość z nich by jej nie kupiła bo nie starczyłoby losów. Reset licznika jest dopiero po losowaniu.
W Mini prawdopodobieństwo na główną jest prawie dwukrotnie wyższe przy prawie