Wpis z mikrobloga

Z tym #zakazhandlu to czekam aż będzie 36 stopni w cieniu i będzie właśnie niedziela.

Nie kupisz nigdzie szybko zimnej wody, bo chce Ci się pić, nie chcesz się odwodnić i chcesz się ochłodzić. A jak już znajdziesz jakąś panią Jadzię w swoim osiedlowym sklepiku, to lodówka nie będzie chłodzić, bo za dużo prądu i po co.

No, ale mogłeś kupić sobie wodę dzień wcześniej, zamrozić i wziąć ze sobą na spacer.

Super, #!$%@?. #zalesie #truestory #oswiadczenie
Pobierz e.....t - Z tym #zakazhandlu to czekam aż będzie 36 stopni w cieniu i będzie właśnie ...
źródło: comment_ttc3MR7oXy5d6z2HheJMOWPSRU6MNZ5Z.jpg
  • 73
@waro: Oho, zwolennik dyktowania innym co mają robić :D

Nie będziesz miał pewności czy w każdym sklepie będzie zimna woda, bo serio tacy właściciele nie mają jej zawsze włączonej z powodów kosztów jakie to generuje. Plus jak ja chcę wyjść w niedzielę spontanicznie na spacer czy rower to nie planuję tego wcześniej i nie chłodzę wodę specjalnie. Nawet gdybym to robił to po przejechaniu 30 kilometrów na rowerze w takim upale
@waro: ale zdajesz sobie sprawę że potem pracownik ma do odebrania wolny dzień w tygodniu? Co więcej w niedziele w galeria pracuje od cholery studentów którzy sobie dorabiają weekendy. Tym samym mocno ogranicza sie ich dochód. Absurdalne jest tłumaczenie zwolenników, możesz kupić wczesniej itd Nie czasami sie nie da. Jak mnie najdzie ochota na snickersa w niedzielne popołudnie to go nie dostanę. Nikt nikogo do pracy w ten dzień nie zmuszał.
@Lrrr: ale zdajesz sobie sprawę z tego, że jest różnica między dniem wolnym na tygodniu, a w weekend? Przykro mi w sprawie studentów, ale cóż - wszystko ma dwie strony. Studenci dorabiają sobie w niedziele przez krótką część swojego życia, a praconiwcy handlu w większości - do końca życia. Na pewno wolna niedziele dla niektórycj jest dużo ważniejsza niż twoja chęc zjedzenia snickersa. A czy ja gdzies napisałem, że jestem za
@waro:

zdajesz sobie sprawę z tego, że jest różnica między dniem wolnym na tygodniu, a w weekend?


Oczywiście że jest, w tygodniu masz czynne wszystkie urzędy, można załatwić tak naprawdę wszystko co potrzeba a w weekend niestety niekoniecznie. I pracując w tygodniu jestem skazany na branie dnia wolnego żeby np. zarejestrować auto.

Przykro mi w sprawie studentów, ale cóż - wszystko ma dwie strony. Studenci dorabiają sobie w niedziele przez krótką
@eMJot: Ej... tak sobie teraz myślę, że pisiory wprowadziły tą ustawę właśnie z myślą o upałach!!! To wszystko jest po to, żeby na ulice wróciły SATURATORY rodem z PRL!!
Wszystko się zgadza! Pisiory to takie nosacze. Nosacze gadają „kurła, kiedyś to było” i z tego wszystkiego chcieli widzieć saturatory na ulicach jak za komuny (no ale ustawą się tego nie wprowadzi na ulice), więc wprowadzili zakaz handlu tylko po to!

(XD)
@Lrrr: No tak, teraz mi będziesz wmawiał, że dzien wolny na tygodniu jest w sumie bardziej spoko od dnia wolnego na weekendzie. Może małą sondę zrobimy czy wolisz pracować w weekend czy na tygodniu? Chyba jednak większość będzie wolała siedzieć w pracy na tygodniu.

"Jak komuś nie odpowiada specyfika pracy to niech ją zmieni" - spoko, kolejna porada w stylu "weź kredyt i zmien pracę". Też bym wolał życ w kraju,
@waro: jestem za zamknięciem w niedziele elektrowni, elektrocieplowni oraz grup interwencyjnych wodociągów. Jak Ci zmarznie dupa w grudniowe popoludnie w domu (no przeciez na spacer nie wyjdziesz bo w parku - 20, a w kościele tak samo zimno jak w domu) to może w końcu zrozumiesz ten absurd z wolnymi niedzielami. Aha, jeszcze jedno, dzień wolny w tygodniu jest o wiele bardziej cenny bo wszystko załatwisz. Ja na ten cel musze