Wpis z mikrobloga

Dania kuchni tajskiej, Singapur, cena 82 zł (za 2 osoby)

Od dłuższego czasu chodziło za mna tajskie jedzenie. Problem w tym, że nie umiem znaleźć dobrego. Co śmiesznejsze nawet będąc w Phuket czy w Bangkoku nie umiałem znaleźć takiego dobrego tajskiego jedzenia. Wszędzie trafiałem na turystyczne restauracje, gdzie podają wszystko od carbonary, przez przez steka, aż do ryby z frytkami. Zwykle w takich miejscach na ostatniej stronie grubego jak książka telefoniczna menu są dania tajskie. Niestety zwykle paskudne.
Oczywiście będąc w Tajlandii da się trafić na pyszne jedzenie, ale czasem trzeba kawał jechać z dala od atrakcji turystycznych, a na to często nie miałem siły czy czasu.
O dziwo bardzo dobre tajskie jedzenie jadałem w Australii. Jest tam spora emigracja z Tajlandii a jedzenie jednak trochę jest zmienione pod lokalne gusta.
W Singapurze nic ciekawego wcześniej nie znalazłem. Ale dzisiaj, dość przypadkowo trafiłem na to jedzenie i było bardzo dobre. U góry po lewej jest zielone curry z krewetkami, po prawej kurczak pieczony w liściach pandanu, poniżej smażony ryż z ananasem, w końcu po lewej sałatka z papai.
Na deser był kleisty ryż z mleczkiem kokosowym i tym razem z durianem (zwykle jest z mango). Też całkiem okej.

#ciekawostki #jedzenie #jedzzwykopem #azja #tajlandia #singapur #jemprzeciez
kotbehemoth - Dania kuchni tajskiej, Singapur, cena 82 zł (za 2 osoby)

Od dłuższego ...

źródło: comment_MpLxnS1vV2fWskrTLB5G9oZdL8G7yFlO.jpg

Pobierz
  • 3
@Tryggvason: Ja ze znajomymi w takim miejscu mieliśmy spory problem znaleźć coś dobrego. Obok miejscówki gdzie mieszkaliśmy w Bangkoku byl taki spory bazar - sami lokalsi, przez 3 dni pobytu nie widzielismy tam żadnego bialego czlowieka. Niestety coś co wyglądalo smacznie niekoniecznie takie bylo. Ciężko bylo trafić na coś dobrego co nie bylo rybą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co innego jedzenie na ulicy, które wydawalo się już
@iwannagethigh racja, też trzeba dobrze trafić, ale zazwyczaj wśród tych wózków, skutero-straganow i innych stoisk mozna znaleźć coś dla siebie. Dania z kaczki, kurczaka, pad thai, ryby, grillowane cuda na patyku (dosłownie),kończąc na dziwnych kulkach mięsnych,które akurat nie przypadły mi do gustu ( ͡° ͜ʖ ͡°)