Wpis z mikrobloga

#pracait #praca #it #helpdesk

Zapomniałem całkowicie napisać o finale mojej rekrutacji na moje pierwsze stanowisko w branży IT tj helpdesk w jednej z firm która zaprosiła mnie na rozmowę :D

Poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/31074731/mireczki-zaraz-jade-na-pierwsza-rozmowe-o-prace-na/

Otóż odezwali się w następnym tygodniu po rozmowie, tak jak obiecali. Ale to co mi powiedzieli to mnie zwaliło z nóg xD

Oczywiście finał był taki jaki zakładałem, czyli podziękowali mi ale.. uzasadnili to tym że rekrutacja była na młodszego specjalistę HD czy jakoś tak (ogólnie miałem wspomagać głównego informatyka w jego zadaniach) a po rozmowie ze mną i po zweryfikowaniu mojego testu który napisałem stwierdzili że mam... za duże doświadczenie/kompetencje/wiedze na te stanowisko xDDDDDD ale pozwolili sobie zatrzymać moje CV w razie gdyby szukali znowu kogoś do IT. Obstawiam że po prostu znaleźli kogoś tańszego/ z doświadczeniem a mnie po prostu zbyli no ale cóż... Życie xD

Przypomnę: Nie posiadam jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego w branży IT.

Chyba nie jest mi dane pracować w IT (°°

Zawołam jeszcze osoby z poprzedniego wpisu które może zainteresuje ten fakt: @johnmorra: @biczek: @matwes: @pawel_je
  • 10
@login_zajety_sic:
Dobrze że odpisali, są też takie firmy które nic nie odpisują albo przeciągają rekrutacje.
Mój kumpel tak miał. Firma międzynarodowa, podobno używają na codzień angielskiego i niemieckiego, więc nalegał żeby interview było po angielsku. Karyny z HR miały nietęgą minę ale zaczęły "plis telmi somtig abaut ju" i słuchały go jak nawija. Jakiś koleś który z nimi był, niby techniczy, kompletnie nie znał się na temacie bo on programuje w