Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
No i stało się :( po maturze wypieprzam na pół roku na busa jednak najgorsze że znam ten zawód i poszedłem na coś czego miałem już zawsze unikać i będzie #bekaztransa #zalesie smuteczek do czego to życie prowadzi jedyne czego się boje to że po pół roku zostane na tym busie :(
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BartekZK: ale ja tylko pół roku i idę w korpo na jakiegoś suply chain menager czy coś albo na spedycję po prostu kasy chce dobić. A gdybym zrobił na tira to robota jak marzenie by była załatwiona po znajomości
@lolek32: Gniję z busiarzy xD Zarobki na tirach 6-8k na rękę, a wy latacie po 4000 bez limitu godzin. Szczerze polecam od razu zrobić prawko na tiry i siedzieć w Niemczech w normalnej pracy 2k€ na rękę i codziennie w domku po 8h, albo 2500€ za spanie w budzie. Korporacja i jakieś supply chain managment to #!$%@? i oszustwo.
@lolek32: Jak można być tak nowym, wiem że istnieje - #!$%@? i oszustwem jest łudzenie się żuczków, że na takim stanowisku będziesz zakładał garnitur i prowadził wielkomiejskie życie na poziomie. Pracowałem jako inżynier, mam znajomych w fintechach i IT i widzę jak to wygląda xD Teraz jeżdżę tirem i mam wszystko w dupie za 2,5 raza taki hajs.

5500 brutto + multisport to twój los po 3 latach odpowiedzialności i stresu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PfefferWerfer: nie trzeba iść na etat w korpo taki by 24/7 stres i kasa jak na busie po 4 latach przynajmniej u mnie jak idziesz na taki etat to lepiej płacą a jak idziesz na kogoś od zarządzania magazynem albo dostawami to 4k masz 8h dziennie i po 8h cię #!$%@? obchodzi przynajmniej u mnie sporo tego typu stanowisk się ponoć żyje w Polsce A i to dlatego
@lolek32:
1) Płacą, bo tak przeczytałeś na wykopie czy faktycznie znasz stawki? Przed chwilą mówiłeś o tym, że piszesz maturę więc obstawiam że styczność z korporacyjnym rynkiem pracy masz głównie z opowieści.
2) 4k netto to bieda i smród a wyskoczenie poza ten próg na typowym etacie jest bardzo trudne (wystarczy spojrzeć w statystyki gusu). Podlicz sobie koszt utrzymania mieszkania w kredycie, samochodu, 2 dzieci i wakacji od czasu do czasu,