Wpis z mikrobloga

@menelus panwie solne na Gozo jako coś nietypowego, Blue Grotto koniecznie najlepiej gdzieś tak do godz. 13 bo wtedy najlepsze słońce. Jakiś trekking skalistym wybrzeżem - bajka. Ghajn Tuffieha i spacer na klif też polecam.
@Krupier: @gumioki: wstępnie plan miałem taki, żeby pierwszego dnia, w sobotę zwiedzić Rabat, Mdinę i Mgarr, w niedzielę Marsaxlook i słynne targi + klify na wschodnim wybrzeżu, w poniedziałek Sliemę i Valettę + Blue Grotto po południu, a nastpnego dnia, we wtorek na Comino na kilka godzin i po południu na Gozo, gdzie będę mieć drugi hotel wynajęty na 3 dni (wiem, że długo, ale tam raczej mam ochotę się
@menelus: Sliema to noclegownia, w sumie wystarczy na kilka godzin bo nic prócz sklepów tam nie ma.

Fajnie, że na Gozo dłużej zostajesz bo wyspa jest zupełnie inna. Spokój, cisza, mniej ludzi. Obadaj Dingli Cliffs. Na Malcie możesz też wejść do Hypogeum jeśli już otworzyli, ponoć jest kosmos.

Wioska Popaya fajna, ale nie wiem czy jest sens płacić za wejście. Powyższy widok jest ładny i za darmo. :P

https://www.google.com/maps/@35.9499468,14.2700745,11z/data=!3m1!4b1!4m2!6m1!1s1di2r39akYULUY7HPjfxLAACBsRY możesz luknąć
@menelus: Gozo jest ekstra, dużo mniej turystów niż na Malcie no i widoki piękne. Polecam insland sea, tam powinno być przyjemnie, bo bezwietrznie, a pogoda jeszcze nie rozpieszcza. To jest przy ruinach Azure Window, można tam wziąć krótki rejs do blue grotto, to koszt kilku ojro tylko. Blue Lagoon- wiadomo. Marsaxlokk - chyba traciłabym czas na dojazd tam tylko zamierzając pływać, a za tydzień jeszcze raczej warunków do tego nie będzie,