Wpis z mikrobloga

#pathofexile Chciałem pograć na takim laptopie:
- i3 4010u 1.7GHz, 3MB cache,
- 4GB RAM,
- SSD 120GB,
- AMD HD 8670M 1024,
- Win 7 64.
Na ustawieniach, które miałem od razu po odpaleniu POE nie da się grać. FPS jakoś w granicach 30-40, do tego częste przycinki i freezy (fps wtedy spadają do 1-2). Ustawiłem texture quality na 5, odpaliłem grę w okienku 800x600, dx 9ex, wszystko co mogłem to wyłączyłem, lub ustawiłem na minimum, wyłączyłem multi, Vsync i resztę #!$%@?. Dzięki temu udało mi się uzyskać fps 60-170, ale bardzo często pojawiają się spadki do 10-20 (w mieście to już nie wspomnę, bo wtedy fps maja spadki i do 5). Walki z bossami tez bardzo często powodują mocne czkawki fps. Mogę zrobić coś jeszcze? Nie ukrywam, ze mam straszna chęć na POE, ale przez te częste spadki i freezy gra się mega #!$%@?. Macie jakieś pomysły, czy jedyna opcja to zmienić laptopa?
  • 9
@wsciekly_klapek_zawadiaka: Najniższe ustawienia graficzne, domyślny Trilinear Filtering, Multithreading włączony, Dx11 (jak go ustawisz to gra będzie działać sprawniej a grafika będzie ładniejsza niż na średnich ustawieniach z Dx9), tryb sieci (zakładka UI): Predictive. Dodatkowo grę uruchamiam z komendą --noasync. Obecnie gram na serwerze w Mediolanie.

Również mam ścinki, ale da się grać - zwłaszcza mając sprzęt taki jak ja. Ty nie powinieneś mieć takich problemów, chociaż te 4GB RAM-u faktycznie mógłbyś