Wpis z mikrobloga

#sztukiwalki #sport #sportywalki Jestem bykiem, 196cm i 120kg wagi, ale chciałbym nauczyć się czegoś fajnego w celu samoobrony. Na razie to chodzę z pałą teleskopową (nie użyłem, a mogłem). Zawadza mi to. Co polecacie? W mieście mam:
-boks
-kickboxing
-karate
-kravmagę
W sąsiednim mieście wing tsun. Zaznaczam od razu, boks i kickboxing raczej nie na full, nie chcę mieć dziwnego nosa i ślimaków. Nie interesują mnie też sportowe aspekty, jestem za stary na taki sport. Chcę się poruszać i ogarnąć "na polu walki". Więc bardziej by mi ta kravka lub wing tsun pasowały, niepozorne, bez wywijasów i zbędnych ruchów. Kravka mi się wydaje znów dresiarska, a wing tsun będzie drogie w cholerę. W karate nie ćwiczą ciosów rękami na głowę. Troszkę z bani te lokalne systemy.
  • 8
@arekdomek: z takimi gabarytami, podstawy boksu zrobia z Ciebie terminatora
kickboxing tez bedzie dobry, da ogolne pojecia "mieszania" i koordynacji

no i uwazaj na glowe, szkoda zdrowia
Kravka spodoba Ci sie, czysta samoobrona. Żadnych wygibasów czy innych pierdół, nauka najprostszych i najskuteczniejszych metod. A co do dresiarstwa to mam właśnie zupełnie odwrotne odczucia; nigdy żadnego na zajęciach nie spotkałem. Dla dresów jest to walka bez "honoru", no bo jak to tak żeby facet kopał innego faceta w krocze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
@arekdomek: nie rzuca Cie odrazu do sparringow (chyba)
jezeli nie masz kondycji, nigdy nie trenowales zadnego sportu technicznego, to ja Ci daje 3 miesiace zanim w ogole bedziesz mial okazje wykorzystac wiedze w "praktyce", a i tak w kaskach "powinniscie" cwiczyc - duzo zalezy od polityki klubu

dobrze jest troche sie "ostukac", ale tak na 20-50% sily - wtedy czlowiek ogarnia, ze dostac w leb to nic strasznego - a mowie
@tech91: no może masz rację, zapytam jak u mnie w klubie to wygląda i jak jest z dresiarstwem, nie lubię takiego towarzystwa nigdzie ;)
@seqel: interesuje mnie szybka eliminacja przeciwnika, a nie zabawa z nim, jak mnie ktoś po zmroku zaatakuje, mam mu połamać kulasy i zadzwonić na policję, to wszystko... noi poruszać się trochę. W tej chwili mam pałkę, ale krzywo się patrzą na jej użycie, więc nie bardzo.
@arekdomek chciałbym się nauczyć bić ale bez siniaków a najlepiej żeby się nie bić... Słyszysz ty siebie? Krew pot i lzy są cena za umiejętności. A tak serio zanim dojdzie do pierwszego sparingu to pewnie ci się to znudzi zawsze kisne z tej paniki zielonek przed pójściem na trening. Za dużo fightclubu się na oglądali.