Wpis z mikrobloga

#ciekawostkioczolgach

Niedługo będę miał wolne, więc przymierzam się do napisania artykułu.Przyznaję jednak, ze odbiór jego będzie miał wpływ na moją motywację wobec kolejnych. Dlatego chcę obrać jak najlepszy temat, który spotka się z jak największym zainteresowaniem.

Który temat powinienem zrealizować jako kolejny?

1. Ewolucja czołgów dla początkujących.
Opis najważniejszych kolejno pojawiających się czołgów z pominięciem pojazdów mało popularnych, prototypów, oraz innych mało istotnych.
2. Ewolucja francuskiego B1
Rozwój począwszy od prototypów z lat '20, skończywszy na powojennym ARL 44 i jego wpływie na kolejne pojazdy. Opis zawierałby również opis pojazdów będącymi odgałęzieniami na drodze ewolucji. B1.
3. Ewolucja francuskich lądowych krążowników
Rozwój francuskich dwu-wieżowych czołgów superciężkich. Począwszy od I wojny światowej skończywszy na projektach po II wojnie światowej.
4. "Historia rozwoju Pz IV z pochyłym pancerzem".
Niemcy od 1942 roku usiłowali zbudować Pz IV z pochylonym pancerzem. Było naprawdę wiele prób i projektów. Ostatecznie żaden nie wypalił.
5. Pantery i tygrysy alternatywnej historii
Jakby ewoluowały Niemieckie Pantery i Tygrysy, gdyby Niemcy by nie skapitulowali?
6. Ewolucja niemieckich leopardów.
Na pewno opisałbym Leo I, może nawet i II, chociaż to materiał raczej na osobny artykuł.
7. Ewolucja Centuriona na szybko.
Krótki artykuł o najważniejszych etapach rozwoju centuriona.
8. Radziecki wyścig zbrojeń.
Po wojnie rozwój czołgów wcale drastycznie nie spowolniał. A na pewno nie w Rosji. Co parę lat do służby wchodził nowy czołg, lub modernizacja starszego. Lista chronologiczna wszystkich nowych zimnowojennych czołgów w radzieckiej armii.
9. Inne - napisz w komentarzu.
źródło: comment_fzVUJ8jFXQDAu80bvfcCJA0y98POU4c8.jpg

Który temat powinienem zrealizować jako kolejny?

  • Ewolucja czołgów dla początkujących 8.8% (6)
  • Ewolucja francuskiego B1 5.9% (4)
  • Ewolucja francuskich lądowych krąż... 5.9% (4)
  • Historia rozwoju Pz IV z pochyłym pan... 20.6% (14)
  • Pantery i tygrysy alternatywnej historii 27.9% (19)
  • Ewolucja niemieckich leopardów 7.4% (5)
  • Ewolucja Centuriona na szybko 4.4% (3)
  • Radziecki wyścig zbrojeń 19.1% (13)

Oddanych głosów: 68

  • 7
@orkako w takim wypadku nakarm tych którzy już tu są robiąc to co wyniknie z ankiety, laicy będą mieli wtedy co poczytać aby laikami już nie być. Nie powiem, niektóre tematy mnie naprawdę zainteresiwały a nie mam czasu sam ich zgłębić. Nie porzałuję wykopów i plusów (ʘʘ)