Wpis z mikrobloga

Kochani!

W sobotę walcząc na zawodach #bjj w wyniku dźwigni prostej na staw łokciowy (balacha) powodującej przeprost, doznałem dość poważnego zwichnięcia wspomnianego stawu. Po nastawieniu łokcia przez lekarza, założono mi szynę usztywniającą łokieć w 90 stopniowym zgięciu na 3 tygodnie.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak długo trwa #rehabilitacja po takim urazie aby wrócić do pełnej aktywności sportowej? Czy mam spodziewać się, że w przyszłości ten łokieć będzie wypadał podczas podobnych dźwigni? Jakieś rady co robić, a czego unikać podczas rekonwalescencji?

Z góry dziękuję za pomoc!

#medycyna #ortopedia #fizjoterapia #lekarz #sport
  • 9
@Bomasz ciezko powiedziec ile to bedzie trwalo, kazdy jest inny. Jak miales cos zlamane przy okazji to bedzie trwalo to dluzej i istnieje opcja ze nie bedziesz mial pelnego zakresu ruchu w tym stawie. Jak po zwichnieciu zostanie Ci niestabilnosc tego stawu to o bjj mozesz zapomniec, bo przy byle obciazeniu moze sie zwichnac znowu. Oczywiscie taka niestabilnosc mozna leczyc czy to operacyjnie czy nieoperacyjnie, ale wtedy czas powrotu do sportu to
@ihuax: Dzięki bardzo za konkretna odpowiedź. Nie ma szans żebym zrezygnował z BJJ, wiec jeżeli będzie trzeba to zrobię zabieg, oby nie było trzeba.

Na szczęście było to zwichnięcie bez złamania. Czytałem w niektórych źródłach żeby jak najszybciej włączyć ruchomość stawu, ale lepiej żebym to zrobił dopiero po 3 tygodniach, tak?
@damyrade: Ten artykuł czytałem chyba na Medycynie Praktycznej, więc nie jest aż tak źle ze źródłami. :D

A co do balachy to nie zdążyłem. Nie bawię się w przeciągania, tylko gościu był chyba na mnie zły bo chwile wcześniej go zeslamowałem (to było ADCC).

@ihuax: Jasne, dziękuje. :*
@Bomasz: To może różnie potrwać,ale warto może skorzystać z jakiegoś zabiegu rehabilitacyjnego.Przykładowo taki laser wysokoenergetyczny,bardzo pomaga. Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to mogę ci polecić Centrum Rehabilitacji Kimed.