Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy znajdzie się tu ktokolwiek kto poda przykład REALNEGO ZASTOSOWANIA BITCOINA, ALBO JEGO BLOCKCHAINA, GDZIE NIE MOŻNA UŻYĆ NICZEGO INNEGO, CZYLI INNYCH KRYPTOWALUT I FIATÓW?

Próbuje bezskutecznie uzyskać jakiś przykład od waszego ulubionego Mirka na tagu bitcoin, czyli @cyberpunkbtc. Niestety facet albo nie umie czytać ze zrozumieniem (uczą tego chyba w podstawówce), albo myślał, że się odczepię jak poda mi oczywiste przykłady. Sam pytał o to samo tylko w kwestii IOTY, więc odbiłem piłeczkę.  Po nieudanych próbach zwodzenia, standardowo stwierdził, że jestem Janusz i ze mną dyskutował nie będzie.

Pisanie o tym, że btc najlepszy, a reszta to shity możecie sobie darować, dopóki z jakąś inną kryprowalutą można zrobić to samo. Pokażcie w czym Bitcoin jest tak wyjątkowy, poza tym, że jest najbardziej popularny i powstał jako pierwszy.

Argument, że Bitcoin jest najbardziej zdecentralizowany, też nie jest przekonujący. Zobaczcie ile ludzi na świecie ma w dupie czy coś jest zdecentralizowane. Tak samo wiele osób ma w dupie czy jakaś instytucja lub firma zbiera dane na ich tamat. Decentralizacja nie interesuje ludzi bogatych, tylko wysokie możliwości spekulacyjne na bitcoinie.

Nie zrozumcie mnie źle, też wierzę, że Bitcoin będzie wart kiedyś milion dolców (ten albo inny). Chcę tylko przykładu zastosowania bitcoina, na zasadach jakie ustalił @cyberpunkbtc wobec przykładu zastosowania dla IOTY. Jak tylko ktoś mu dawał przykład to odrzucał go, argumentując, że można do tego wykorzystać inną krypowalutę albo nawet fiaty. Taki z niego hipokryta.

#bitcoin #kryptowaluty #iota
  • 152
ZASTOSOWANIA BITCOINA, ALBO JEGO BLOCKCHAINA, GDZIE NIE MOŻNA UŻYĆ NICZEGO INNEGO, CZYLI INNYCH KRYPTOWALUT I FIATÓW?

@Luszian myślę, że nie ma takiego zastosowania. Do wszystkiego można użyć dolcôw lub innej kryptowaluty. Bitcoin może jednak okazać się lepszy w pewnych zastosowaniach. Na pewno lepszy od shitcoinów.
@Luszian: ma najlepszy znany ludzkości algorytm konsensusu oparty o PoW, który jest świetnie dobrany pod działającą w prawdziwym świecie ekonomię oraz ludzką psychologię. Posiada również trudny do przebicia efekt sieciowy.

Jak IOTA podziała w prawdziwym świecie te 10 lat bez wpadki i osiągnie porównywalny efekt sieciowy i nie pojawią się w niej jakieś patologie, jak na Ethereum, to pogadamy. Póki co miłośnicy altcoinów musicie czekać cierpliwie a osiągnięcie jako takiej dojrzałości,
@tajny_agent_strazy_pozarnej: roznie dobrze mozna kupic stare auto w dobrym stanie, poczekac pare lat i tez sprzedac z zyskiem, bo na korzysc dziala czas ... wiec po cholere mi btc ktor nie wiadomo czy taak samo sie zachowa?

Stare przedmioty nabieraja mocy wraz z czasem, to jest pewne na 99%, czy btc tez zyska na wartosci wraz z czasem? Tego nie wiesz ... wiec po co mam ryzykowac?
@kapibar: IOTA tez nie musi sie z niczego tlumaczyc, powstala by zrobic 'cos smiesznego' - alternatywnego do BTC, i dlaczego IOTA jest shitem/scame czy bublem, a wlasnie BTC jest taki fajny, czysty itd ...

Kazde krypto jest bez sensu - czy to bedzie IOTA, BTC, czy inny coin ... kazdy ma cos innego do zaoferowanie, ja sie pytam o te pewne zastosowanie, bo nie wiem jakie ono jest.
@Luszian

Czy znajdzie się tu ktokolwiek kto poda przykład REALNEGO ZASTOSOWANIA BITCOINA, ALBO JEGO BLOCKCHAINA, GDZIE NIE MOŻNA UŻYĆ NICZEGO INNEGO, CZYLI INNYCH KRYPTOWALUT I FIATÓW


Kupno niektórych szitów na giełdach shitcoinów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapibar: Ty też nie zrozumiałeś? Nie obchodzi mnie czym jest. Chodzi o to żeby podać przykład zastosowania, którego nie będzie można odrzucić ze względu na możliwość wykorzystania innych technologii. Nie musisz tłumaczyć czym jest bitcoin. @cyberpunkbtc chciał takiego przykładu od Ioty, to podajcie taki przykład dla btc.
Pokażcie w czym Bitcoin jest tak wyjątkowy


@Luszian: będzie miał tylko 21 milionów i ani jednego więcej. Bitcoin powstał aby skończyć z inflacją czyli okradaniem nas. Dlatego wszystko inne to shitcoiny ponieważ mają nielimitowaną podaż, każdy może sobie takiego alta stworzyć nawet ja a bitcoina nikt nie może stworzyć nawet najpotężniejsi i najbogatsi ludzie na świecie.

Argument, że Bitcoin jest najbardziej zdecentralizowany, też nie jest przekonujący. Zobaczcie ile ludzi na świecie