Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy znajdzie się tu ktokolwiek kto poda przykład REALNEGO ZASTOSOWANIA BITCOINA, ALBO JEGO BLOCKCHAINA, GDZIE NIE MOŻNA UŻYĆ NICZEGO INNEGO, CZYLI INNYCH KRYPTOWALUT I FIATÓW?

Próbuje bezskutecznie uzyskać jakiś przykład od waszego ulubionego Mirka na tagu bitcoin, czyli @cyberpunkbtc. Niestety facet albo nie umie czytać ze zrozumieniem (uczą tego chyba w podstawówce), albo myślał, że się odczepię jak poda mi oczywiste przykłady. Sam pytał o to samo tylko w kwestii IOTY, więc odbiłem piłeczkę.  Po nieudanych próbach zwodzenia, standardowo stwierdził, że jestem Janusz i ze mną dyskutował nie będzie.

Pisanie o tym, że btc najlepszy, a reszta to shity możecie sobie darować, dopóki z jakąś inną kryprowalutą można zrobić to samo. Pokażcie w czym Bitcoin jest tak wyjątkowy, poza tym, że jest najbardziej popularny i powstał jako pierwszy.

Argument, że Bitcoin jest najbardziej zdecentralizowany, też nie jest przekonujący. Zobaczcie ile ludzi na świecie ma w dupie czy coś jest zdecentralizowane. Tak samo wiele osób ma w dupie czy jakaś instytucja lub firma zbiera dane na ich tamat. Decentralizacja nie interesuje ludzi bogatych, tylko wysokie możliwości spekulacyjne na bitcoinie.

Nie zrozumcie mnie źle, też wierzę, że Bitcoin będzie wart kiedyś milion dolców (ten albo inny). Chcę tylko przykładu zastosowania bitcoina, na zasadach jakie ustalił @cyberpunkbtc wobec przykładu zastosowania dla IOTY. Jak tylko ktoś mu dawał przykład to odrzucał go, argumentując, że można do tego wykorzystać inną krypowalutę albo nawet fiaty. Taki z niego hipokryta.

#bitcoin #kryptowaluty #iota
  • 152
  • Odpowiedz
Rownie dobrze mozna czysto teoretycznie zbudowac wieksza siec niz BTC i ja atakowac, oczywiste jest ze to nie jest uzasadnione ekonomicznie, bo potrzeba by dosc sporych funduszy na takie zabawy.


@skiter: Brawo, jesteś blisko oświecenia. Jeszcze kilka kroków i dasz radę. Podpowiedź: można to zrobić, tylko się to nie opłaca, ponieważ lepiej przyłączyć się do tej największej sieci i samemu kopać. Proste i genialne. Na tym polega magia Bitcoina. Nie zapomnij
  • Odpowiedz
@pawlo74: ale czemu ETHF ma byc spalony? Ten fork o ile mnie pamiec nie myli (popraw jezeli cos palne nie tak), postawl po to by 'uchronic wiekszosc' przed zlym czlowiekiem ktory zlamal 'kod' i dorobil sie 'kasy' w nielegalny sposob.

Bylo, i jest prawo wyboru, czesc ludzi zostaloa przy ETHC, czesc przeszla na ETHF, a jak powistanie nowy fork, to bedzie to samo.

Jak sam wielokrotnie pisales, nie liczy sie fiat
  • Odpowiedz
Bo to ze mozna atakowac jedna czy druga siec, juz chyba ustalilismy, jest to argument bez zadnych podstaw.


@skiter: Manipulujesz tutaj. Moża zaatakować obie, ale tylko słabszą się opłaca. Sama możliwość takiego ataku automatycznie tworzy brak zaufania do tej słabej sieci. Atak na mocniejszą sieć jest ekonomicznie nieopłacalny. Więc porównanie bez sensu.
  • Odpowiedz
@kapibar: Ale czemu 'najwiekszy' = 'najlepszy'? Czy jak uzywam FB to znaczy ze FB jest najlepszy, i tylko tam moge sie komunikowac?

Czy Windows, jest najpopularnieszy to znaczy odrazu ze jest najlepszy? Czy Adobe jest najpopularnieszy w grafice, to znaczy ze jest najlepszy?

Nie ma regoly ze kto pierszy to najlepszy, BTC moze nie musi skonczyc marnie (PODKRESLAM MOZE!).
  • Odpowiedz
No ale w takim ukladzie skoro ktos sie podepnie pod moja siec, i ja zepsuje, to przeciez nie moge winic 'sieci' tylko tych zlych ludzi ktorzy sie przylaczyli do sieci po to by ja zniszczyc.


@skiter: Kolejny argument bez sensu. Winisz sieć, bo nie zabezpieczyła twoich interesów samą swoją konstrukcją.
  • Odpowiedz
@kapibar: tylko powiedz mi co mi to do ze bede atakowac BCH, co z tego bede miec? Kupuje farme na rosyjskich forach, o takiej mocy ze przebilo by cale BTC + BCH, zaczynam atakowac i ... co zyskalem?

Pokazalem tylko ze jestem fajny, BCH robi forka od punktu z przeda ataku, i tyle z tego mam. (jako przyklad mamy ETH)
  • Odpowiedz
Ale czemu 'najwiekszy' = 'najlepszy'? Czy jak uzywam FB to znaczy ze FB jest najlepszy, i tylko tam moge sie komunikowac?


@skiter: Przed chwilą pisaliśmy dlaczego i zaczęła się znów dyskusja o PoW i atakach, a teraz udajesz że nie wiesz dlaczego znowu?
  • Odpowiedz
Pokazalem tylko ze jestem fajny, BCH robi forka od punktu z przeda ataku, i tyle z tego mam. (jako przyklad mamy ETH)


@skiter: Skompromitowałeś sieć niskim kosztem. Ludzie, którzy kupili BCH nawet jak zrobią forka to od teraz wiedza, jak słaba jest ich sieć i że możesz w dowolnym momencie powtórzyć taki atak, bo jest on dla ciebie stosunkowo tani.
  • Odpowiedz
@kapibar: Ver 'atakowal' BTC wysokim FEE, i jakos mu to na dobre nie wyszlo ... wiec dalej nie rozumiem jaki jest cel atakowania jakiej kolwiek sieci, po za monetarnym ;) - czyli jezeli atakuej to tylko po to by zarobic.

Jezeli nie ma ekonomicznego sensu atakowania sieci to nie ma nad czym dyskutowac, a ze jest 'mozliwosc' to jest tylko dywagacja na temat: co bedzie gdy ...
  • Odpowiedz
@skiter: > Kupuje farme na rosyjskich forach, o takiej mocy ze przebilo by cale BTC + BCH

@skiter: Błąd. Nie jesteś w stanie kupić takiej farmy, żeby mocą przebiło BTC. Co do BCH to kto wie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jezeli nie ma ekonomicznego sensu atakowania sieci to nie ma nad czym dyskutowac, a ze jest 'mozliwosc' to jest tylko dywagacja na temat: co bedzie gdy ...


@skiter: Cel może być też polityczny. Skompromitowanie danej kryptowaluty jako nienadającej się do użytku.
  • Odpowiedz
@kapibar: No i tutaj masz racje, polityka ... czyli bawimy sie kto jest bardziej 'wygadany' (a raczej ma dobry marketing)

Ver wlasnie chcial to zrobic, podbijajac fee ... srednio mu to wyszlo, bo w sumie nic mu to nie dalo.
Cracker ktory zlamal ETH tez w sumie wiele nie zyskal bo poswatal 'czysty fork' bez jego zabawek (ci co zostali z jego zabawkami sie ciesza po dzis dzien).

Generlanie chce powiedziec,
  • Odpowiedz
Wiec nawet atak wizualny (by pokazac slabosc), musi byc poparty ekonomicznym rachunkiem, wiec jak wiemy do dnia dzisiejszego nikt nie atakowal BCH.

Co za tym idzie, dzis - ja osobiscie nie widze roznicy miedzy BTC a BCH (po za nazwa, lokacja, i paromi innymi #!$%@? ktore sa tylko techniczne).


@skiter: Ty nie widzisz, ale większość ludzi na szczęście różnicę dostrzega i boi się inwestować w coś, co może zostać stosunkowo łatwo
  • Odpowiedz
@skiter: Wystarczy, że co siódmy kopacz BTC uzna BCH za wrzoda na dupie, którego trzeba się pozbyć, by zniszczyć tego alta. Naprawdę nie widzisz w tym problemu?

ja osobiscie nie widze roznicy miedzy BTC a BCH


@skiter: W takim razie po cholerę komuś ten cały BCH?
  • Odpowiedz
W takim razie po cholerę komuś ten cały BCH?


@FlameRunner: Mozna by zadac pytanie inne po cholere komus Ubuntu? Przeciez jest Debian? Po cholere komus OSX, przeciez jest Windows itd ...

Skoro powstal (a wiemy jakie sa powody powstania), to widocznie jest potrzebny.
  • Odpowiedz
@kapibar: zaleta jest jeden fragment, ktorego sie podwarzyc nie da:

Dwie czy trzy osoby decydują o tym, w którym kierunku pójdzie rozwój BCH. W BTC konsensus rodzi się w bólach i długich dyskusjach oraz ustalaniu równowani poprzez głosowanie węzłami z odpowiednią wersją oprogramowania.
  • Odpowiedz